ŽIVĚ na EquiTV.cz: 25. 9. drezura Zduchovice, všestrannost Přeštěnice
reklama 11A

CSIO3* Prague Cup: Kdy a co by si diváci v Chuchli neměli nechat ujít

 17.08.2020 14:52 | AUTOR

ikonka

Dva vrcholy budou mít mezinárodní parkurové závody CSIO3* Prague Cup, které bude hostit od 20. do 23. srpna Chuchle Arena Praha – Pohár národů se uskuteční v pátek 21. srpna a Grand Prix v neděli 23. srpna. Přinášíme další důležité informace.

reklama 12A


Akce, kterou organizuje Czech Equestrian Team, proběhne dle doporučených hygienických opatření v souladu s pandemií koronaviru.

Bohatý program slibují závody CSIO3* Prague Cup v pražské Velké Chuchli. Závodit se bude každý den kromě soboty již od 8:00 hod, třetí soutěží den pak první dvojice vstoupí do kolbiště o hodinu později. Každý ze čtyř dnů nabídne velmi atraktivní podívanou, ale klíčové budou páteční Pohár národů a nedělní Grand Prix.

První ze dvou kol Poháru národů odstartuje v pátek od 14:00 hod, na start se však nejprve postaví zhruba dvacítka jednotlivců, kteří do Prahy míří kvůli možnosti splnění tzv. MER, Minimum Eligibility Requirements (minimální požadavky způsobilosti), pro olympijské hry. Následovat budou již zástupci třinácti čtyřčlenných týmů. Do druhého kola, jež by mělo začít v 16:30 hod, postupuje osm nejlepších družstev. V případě, že mezi nimi nebude domácí celek, může postoupit i ten. Nesmí mít však na svém kontě o více jak osm trestných bodů navrch oproti osmému potupujícímu týmu. 

V Poháru národů se bude navíc bojovat také o kvalifikaci do nedělní Grand Prix. Z něj se kvalifikuje čtyřicet nejlepších sportovců. Dalších patnáct nejlepších se kvalifikuje ze čtvrteční hlavní soutěže – tzv. Diamond Tour (145 cm, začátek cca v 13:30 hodin), pokud nebudou kvalifikování z Poháru národů. Maximální počet šedesáti startujících v Grand Prix, která odstartuje ve 14:30, doplní příp. nejlepší dvojice ze sobotní Diamond Tour na výšce 150 centimetrů (začátek cca v 15:00 hodin).

Během CSIO3* Prague Cup se v Chuchle Areně představí jezdci dvou desítek národností, mezi přihlášenými týmy nechybí zástupci Belgie, Egypta, Irska, Itálie Japonska, Německa, ale i Nového Zélandu. Českou republiku bude v Poháru národů reprezentovat čtveřice Anna Kellnerová, Aleš Opatrný, Kamil Papoušek a Ondřej Zvára.  

Kromě členů reprezentačního A-kádru se v průběhu čtyř dnů na kolbišti v jednotlivých soutěžích představí také Martin Řezníček, Alena Gasperl, Linda Portychová, Tereza Svobodová, Adam a Oliver Písaříkovi, Valentýna Kuková, Kateřina Kučerová, v nejvyšších soutěžích se pravděpodobně objeví Rudolf Doležal, Jakub Štěrba, Sergej Motygin, Filip Doležal nebo Jan Štětina.

Ačkoliv byl o start v Praze mimořádně velký zájem, museli organizátoři respektovat limity v počtu jezdců i koní. „Na přípravu celé akce jsme měli přibližně osm týdnů, což je na takto velké mezinárodní závody extrémně málo času, ale věřím, že vzhledem ke zkušenostem kolegů z organizačního týmu a ve spolupráci s V Team Prague, který nám pro celou akci poskytl svůj areál, nabídneme všem účastníkům mimořádně kvalitní servis,“ říká předseda organizačního výboru Jan Andrlík.

Mezinárodní závody CSIO3* Prague Cup budou realizovány dle doporučených hygienických opatření v souvislosti s pandemií koronaviru. „Budeme samozřejmě dodržovat veškerá aktuální nařízení týkající se šíření koronaviru. Všem účastníkům akce – jezdcům i divákům – bude u vstupu změřena teplota, pokud bude kdokoliv vykazovat zvýšenou teplotu, nebude vpuštěn do areálu. V celém areálu budou k dispozici stanoviště s dezinfekcí, kapacitu areálu jsme stanovili na tisíc diváků a budeme regulovat pohyb po areálu, abychom dodrželi povinné rozestupy,“ dodává Andrlík.

Organizátoři ve spolupráci s Českou jezdeckou federací a Národní sportovní agenturou zpracovávají seznam všech účastníků ze zahraničí, přičemž mají zmapován pohyb daných osob dva týdny před akcí, aby nepobývali v tzv. „červených zemích“. Přímo v dějišti akce budou jezdci podepisovat formulář, že neprokazují žádné příznaky nemoci.

V prodeji zbývají poslední vstupenky. Jejich ceny jsou 150 Kč na čtvrteční program a 250 Kč na další dny. Držitele budou opravňovat jak ke vstupu do areálu, shopping zóny, ale také na vyhrazené tribuny v ochozech kolbiště. Nejedná se však jednat o vstupenky s místenkou. 

Informace o cenách a další podrobnosti jsou k dispozici na webu akce www.csiopraha.cz, kde bude aktuálně umístěn také odkaz na on-line prodej vstupenek prostřednictvím sítě GoOut.K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE