Sledujte živě na EquiTV.cz: 27. 11. Zimní jezdecký pohár v Královicích
reklama 11D

reklama

ČJF upřesňuje: Jezdeckých klubů a škol se zatím zákaz vstupu netýká

 13.03.2020 14:58 | AUTOR |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Pokud je dodržena podmínka, že se na místě ve stejném čase zdržuje méně než 30 lidí, jezdecké kluby, školy a prostory pro trénování koní mohou nadále fungovat. Podle České jezdecké federace je však nutné pozorně sledovat průběžný vývoj situace.

reklama 12B
Česká jezdecká federace (ČJF) vydala v pátek odpoledne důležité upřesnění, jak se současný nouzový stav v České republice dotkne běžného života jezdeckých klubů, škol a obecně práce s koňmi.
 
Ze čtvrtečního rozhodnutí vlády vyplývá zákaz konání všech veřejných, spolkových i soukromých akcí s účastí přesahující 30 lidí a také zákaz cestování do rizikových oblastí.  Podle informací publikovaných na stránkách České Unie Sportu (ČUS) však přijatá opatření nezakazují vstup na všechna sportoviště, jak je často v médiích prezentováno. Sportoviště, která nejsou ve vládním usnesení explicitně vyjmenována, mohou být nadále v provozu, pokud účast lidí na místě ve stejný čas nepřesáhne 30 osob.
 
"Z výkladového stanoviska vydaného ČUS tedy plyne, že běžného provozu jezdeckých klubů, jezdeckých škol, ustajovatelů, či areálů poskytujících prostory pro pohybování a trénování koní se úplný zákaz provozu a vstupu  osob (klientů) netýká, neboť se vztahuje výhradně na vyjmenovaná sportoviště, tedy  posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společnské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie," uvádí na svém webu Česká jezdecká federace.
 
I na zařízení poskytující služby spojené s koňmi se nicméně vztahuje podmínka přítomnosti maximálního počtu 30 osob ve stejný čas. Důležité je také průběžně sledovat aktuální vývoj situace, neboť usnesení vlády a související upřesnění se průběžně můžou měnit.
 
"Je nezbytné dočasně přizpůsobit činnost všech členských sportovních organizací, od sportovních klubů až po národní svazy, tak, aby byla naplňována veškerá vládou přijatá opatření," zdůrazňuje Česká Unie Sportu.
 
 
 
Ilustrační foto: Lukáš Klingora


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace