reklama 11B

Chovatelský žebříček skokových koní vede KWPN. Boduje i Selle Francais

 08.03.2021 17:30 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Holandský teplokrevník je nejúspěšnější plemennou knihou uplynulé parkurové sezony podle bodování Světové chovatelské federace sportovních koní. KWPN si udržuje vedení už třetí rok v řadě. Velký posun tabulkou zaznamenal francouzský jezdecký kůň.

reklama 12A
 
Světová chovatelská federace sportovních koní WBFSH vydává každoročně žebříček plemenných knih podle úspěšnosti v jezdeckém sportu. Bodování roku 2020 v rámci parkurového skákání ovládl už potřetí za sebou holandský teplokrevník (KWPN).
 
Do pořadí se započítává šest nejúspěšnějších zástupců jedné plemenné knihy. Nejvíce bodů přinesl svému plemeni KWPN letos třináctiletý hnědák Denver (po otci Albfuehren's Memphis), kterého v mezinárodním sportu sedlá britská reprezentantka Holly Smith. Druhým nejúspěšnějším zástupcem byl valach GC Chopin's Bushi (Contendro II), který tvoří dvojici s Irem Denisem Lynchem.
 
Irský jezdec sedlá také Cristella (Numero Uno), jenž se do TOP6 za holandského teplokrevníka dostal také. Pro KWPN výrazně bodovala i bělka Dana Blue po hřebci Mr. Blue s Maikelem van der Vleutenem (na snímku) a dále také klisny Brown Sugar (Chacco-Blue) a Sterrehof´s Dante (Canturano).
 
Zatímco v sezoně 2019 byla na druhém místě vestfálská plemenná kniha, v roce 2020 ji nahradil Selle Francaise neboli francouzský jezdecký kůň, který se do popředí posunul opět po dvou letech.
 
Nejvýše postaveným zástupcem SF v žebříčku je hřebec Rouge de Ravel (Ultimo van ter Moude). Třetí místo patří belgickému chovu, konkrétně plemeni belgický teplokrevník, jenž se také do TOP3 vrátil po dvouletém propadu. Pro BWP bodoval nejvíce hnědák King of Diamonds (Prince van de Wolfsakker).
 

Kompletní žebříček najdete v tomto odkazu

 
Foto: Stefano Grasso / LGCT


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE