reklama 11C


KWPN nejlepší plemennou knihou ve skokovém sportu

 24.08.2018 14:05 | AUTOR

ikonka

Světová chovatelská federace sportovních koní WBFSH vydala v polovině sezony aktualizaci žebříčku úspěšnosti plemenných knih v rámci parkurového sportu. V čele je stejně jako na jaře KWPN tedy holandský teplokrevník.

reklama 12C
První příčka v žebříčku WBFSH Rolex World Ranking List, tedy v pořadí plemenných knih počítaném dle úspěšnosti v parkurovém sportu, patří holandskému teplokrevníkovi KWPN. Jedničkou pořadí jednoltivých koní je rovněž příslušník tohoto plemene čtrnáctiletý valach Zinius, jehož v nejvyšším sportu sedlá Harrie Smolders.
 
Mezi TOP zástupce KWPN patří také Explosion W, valach, s nímž závodí lídr Global Champions Tour Ben Maher a jedenáctiletá hnědka California, která se po světových kolbištích pohybuje ve dvojici s Edwinou Tops-Alexander.
 
Na druhé příčce mezi plemennými knihami figuruje BWP, tedy belgický teplokrevník. V řadách nejlepších koní tohoto plemene jsou H&M Harley VD Bisschop jezdce Nicoly Philippaertse a také klisna Gancia de Muze, s níž závodí v barvách Prague Lions v seriálu Global Champions Niels Bruynseels. Třetí nejúspěšnější plemennou knihou je v aktuálním pořadí OS neboli oldenburský skokový kůň.
 
V pořadí jednotlivých koní je za Ziniem na druhém místě hanoverská klisna Fine Lady hvězda stáje olympijského vítěze Erica Lamaze. Třetí je hřebec plemene Zangersheide Tobago Z, kterého sedlá Daniel Deusser.
 

Kompletní žebříček WBFSH najdete ZDE

Foto: FEI / Dirk Caremansreklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace