reklama 11D

Čeští junioři mají stříbro z finále Youth Poháru národů v Peelbergenu

 23.09.2022 14:20 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

V nizozemském Peelbergenu se konají mezinárodní skokové závody, jejichž dominantou je finále série Poháru národů CSIO Youth Challenge Cup. Týmové soutěže juniorů a mladých jezdců byly na programu v pátek a čeští junioři vybojovali stříbro.

reklama 12D

 
Do juniorského Poháru národů při CSIO Youth Final 2022 v nizozemském Peelbergenu nastoupili za český tým Petra Pařenicová se Zetou, Anna Helebrantová na valachovi Epo van de Achterhoek Z, Mariana Michlíčková s Leeve Jungem 2 a Viktor Skutecký ve dvojici s valachem G-Star Sl. Kromě první jmenované všechny naše dvojice dokončily s nulou na bodovém kontě, a to i v napínavém rozeskakování, což znamenalo skvělé druhé místo.
 
Ačkoliv se finišman Viktor Skutecký snažil zajet co nejrychlejší jízdu, součet časů 105,76 zhruba o dvě a půl sekundy nestačil na Američany, kteří se tak mohli radovat z vítězství. Třetí skončili s jedním trestným bodem ze základního kola soutěže reprezentanti Francie. 
 
Mladí jezdci na úspěch svých kolegů navázat nedokázali. Nastupovali jen ve třech, což znamenalo nemožnost škrtnutí nejhorších výsledků. Oliver Písařík s valachem Peter Panem, Adam Písařík na valachovi Fabius de Laubry a Linda Portychová s klisnou Larou nasbírali celkem 16 trestných bodů a skončili na posledním sedmém místě. 
 
Také v této týmové soutěži se rozeskakovala dvě družstva. První příčku nakonec vybojovali zástupci Kanady, druhá skončila Itálie a o třetí pozici se s osmi body po základním parkuru rozdělili Dánové a Francouzi. 
 
Foto: Marian Michlíček


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE