reklama 11D

Světová špička doplněná členy české ekipy se sjela do Peelbergenu

 11.11.2021 20:44 | AUTOR: Vojtěch Kroupa

ikonka

Marcus Ehning, Christian Ahlmann, Denis Lynch nebo Darragh Kenny, to je jen část z výčtu světových jezdců, kteří ladí v Peelbergenu detaily před Prague Playoffs. V úvodu CSI se dařilo i sestrám Vítkovým, Lindě Portychové či Oliveru Písaříkovi.

reklama 12D

 
V úvodu čtvrtečního programu mezinárodních závodů CSI v nizozemském Peelbergenu si připsal vítězství v soutěži pro sedmileté koně osmnáctý jezdec světového žebříčku Longines Rankings Maikel van der Vleuten v sedle hřebce Equus Tame. Stejný parkur na výšce 135 centimetrů překonala Linda Portychová s Jumagem také bezchybně, obdržela však jeden trestný bod za čas ve druhé fázi. 
 
Jednadvacátá příčka patřila české dvojici Oliver Písařík a Chaccotago. Překonali bez zaváhání soutěž na 130 centimetrech, která byla zároveň první kvalifikací na jednohvězdovou Grand Prix. Nechybovala ani Valentýna Kuková s klisnou Venise du Revrdy, jejíž čas stačil pouze na jednačtyřicátou pozici. 
 
Následovala nejobtížnější soutěž s překážkami vysokými 145 centimetrů, tedy kvalifikace na dvouhvězdovou Grand Prix. Tu ovládla dvojice německá Christian Ahlmann a hřebec Solid Gold Z. Z české ekipy do této soutěže nastoupili Linda Portychová s Larou a Oliver Písařík v sedle Forevera. Oba zmiňovaní zaznamenali osm trestných bodů. 
 
Další světový parkurový jezdec Denis Lynch dokázal zvítězit ve čtvrteční kvalifikaci na finále Medium Tour. V sedle hřebce Cornets Iberio nenašel přemožitele na parkuru vysokém 140 centimetrů. Výborně si s ním poradila opět Linda Portychová se svým hřebcem Copin’s Boyem. Prošla oběma fázemi soutěže bez shození a zapsala pouhý jeden trestný bod za překročení stanoveného času druhé fáze. 
 
V závěru čtvrtečního programu se ve večerních hodinách zadařilo Oliveru Písaříkovi. V soutěži vysoké 135 centimetrů nechyboval ani v jedné fázi s klisnou Sea Coast Crystal de Leau (E.T) a zapsaný čas stačil na fantastickou sedmou příčku. Výborně se prezentovala také Anna Marie Vítek, která byla bezchybná hned v sedle dvou svých koní, a sice Cahcco’s Amke a Holandy VDL. Kristina Vítek zajela bez chyb na překážkách pouze s časovou penalizací stodvacítku. 
 
Ilustrační foto: Peelbergen Equestrian Centre  


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE