reklama 11B


Český úspěch na vánočních dostizích. Donn Clifs druhý v Mülheimu

 26.12.2019 15:57 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Třetí muž letošní trenérské statistiky Miroslav Nieslanik bodoval na svatého Štěpána v německém Mülheimu, dotované příčky si odvezli i Greg Wroblewski a Jürgen Albrecht. Tečku za rokem 2019 české stáje zřejmě udělají 30. prosince v Deauville.

reklama 12D
Nejúspěšnější sezonu své dosavadní kariéry zakončil trenér Miroslav Nieslanik druhým místem na svatého Štěpána v německém Mülheimu. O poslední umístění střediska Tušimice v tomto kalendářním roce se postaral hřebec Donn Clifs v dostihu EBF pro dvouleté koně.
 
Tmavý hnědák v sedle s Jozefem Bojkem dlouho živil naději na Nieslanikovo třinácté letošní vítězství. V BBAG-Weihnachtspreis (1500 m, 6000 eur) na těžké dráze udal tempo a v cílové rovině předvedl solidní koncovku. Nad síly hřebce v barvách MUDr. Evy Nieslanikové, který debutoval 9. listopadu a dosud měl na kontě dvě pátá místa ve Velké Chuchli a Dortmundu, se ukázal být pouze mocně finišující debutant Night Rider.
 
Donn Clifs na něj v cíli ztrácel 3 1/2 délky a zároveň s přehledem uhájil druhou příčku před zbylými čtyřmi soupeři. Čtvrtý doběhl druhý český zástupce Dream Of Dragon, kterého pro Wieslawa Jakuba Kartuse připravuje Grzegorz Wroblewski.
 
Třetí české umístění na svatého Štěpána vybojoval tříletý Capitaine Cook ze stáje All 4 Blondes a tréninku Jürgena Albrechta, který stihl pátou příčku v dostihu kategorie D na 2000 metrů. Naprázdno tak vyšla pouze tříletá Viviann, která v handicapu IV. kategorie na 2100 metrů doběhla na předposledním jedenáctém místě.
 
Vánoční dostihy se do Mülheimu vrátily po 22 letech kvůli zrušení původně vypsaného program na končícím závodišti Neuss.
 
Poslední starty koní v českém tréninku za rok 2019 by se mohly odehrát 30. prosince v Deauville, kam jsou přihlášeni dva svěřenci Václava Luky. Jedním z nich je osmiletý Nine Ou Four, který se 3. ledna na stejném závodišti stal prvním letošním českým vítězem.
 
 reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace