reklama 11D

Cenu Porsche vyhrál v Šamoríně Mans Thijssen. Reich předstihl o dvě sekundy

ikonka

Celkem 56 účastníků měla hlavní sobotní soutěži při Danube Equestrian Festivalu v Šamoríně. Osmi dvojicím se podařilo základní parkur s výškou překážek 150 centimetrů překonat bez penalizace a postoupily do rozeskakování.
15.06.2024 21:07  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Josef Malinovský  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

Do vrcholné části sobotní Ceny Porsche se na travnatém kolbišti x-bionic sphere v Šamoríně neprobojoval žádný ze slovenských ani českých jezdců. Nejlepší domácí jezdkyní byla Alexandra Linda Horňáková, jež v sedle klisny Flower Z inkasovala osm trestných bodů a v kombinaci s časem 75,72 se umístila na 24. příčce. Krátce poté však přesedla na hřbet valacha Capser Speed Jumper, s nímž v Middle Tour na sousední aréně zvítězila. Z Čechů skončily v hlavní části Gold Tour po jedné chybě na dotovaném 13. a 14. místě Nikola Bielíková s hřebcem Droverem a Sára Vingrálková na valachovi Kas-Sini DC. 
 
Do rozeskakování nastoupila jako první Němka Marie Ligges s klisnou Ruby Go L a podařilo se jí zopakovat bezchybnou jízdu v čase 46,55. Hned následující jezdec Mathias Norheden Johansen z Dánska ukázal, že se zkráceným kurzem dá projet o více jak tři sekundy rychleji. To dostalo pod velký tlak dalšího z německých reprezentantů Philipa Rupinga. Zkusil jet s klisnou Miss Chacco PS podstatně rychleji, ale risk se mu nevyplatil. Dosáhl sice na nepřekonatelný čas 40,64, ale za cenu jedné chyby. Chyboval také Ital Giacomo Bassi v sedle hřebce Twist del Terriccio, byť byl o čtyři vteřiny pomalejší. 
 
Pozice lídra se na chvíli ujala další Němka – Pia Reich s valachem PB Djazz d´Arvor, a to díky času 43,34. Dlouho se však z vedení neradovala, neboť Mans Thijssen reprezentující Nizozemsko zaznamenal čas přesně o dvě sekundy rychlejší. Maďar Gyula Szuhai hned od počátku zvolil na valachovi Lawisangos pomalejší tempo a zařadil se až za Marii Ligges na průběžné páté místo. Nakonec skončil šestý, neboť poslední startující Michael Greeve předvedl s valachem Denverem čtvrtý nejlepší výkon a zařadil se tak za Mathiase Norhedena Johansena, Piu Reich a vítěze Manse Thijssena.
 
Program Danube Equestrian Festivalu v Šamoríně vyvrcholí v neděli, kdy proběhne pět soutěží. V hlavní travnaté aréně se uskuteční nejprve finále Silver Tour a od 14:00 hodin začne Grand Prix. Podrobné informace zájemci najdou na adrese www.csioslovakia.sk.
 
Zdroj: Tisková informace Danube Equestrian Festivalu
 
 FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE