reklama 11A

Bratislavský stadion byl opět ve hře, ale nakonec CSIO proběhne v Šamoríně

ikonka

Třetí ročník Danube Equestrian Festivalu se měl uskutečnit stejně jako před rokem na Národním fotbalovém stadionu v Bratislavě. Na tom, že proběhne nakonec v Šamoríně, má dle sdělení Roberta Pála částečně vliv i přesunutí Oktagonu 58 do Prahy.
07.06.2024 21:30  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Jan Vlček, Equifo.cz a X-Bionic Sphere Šamorín   |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 
Již potřetí se uskuteční na Slovensku prestižní parkurové závody CSIO3* Longines EEF Series Pohár národů. Letošní ročník podle slov pořadatelů bude ještě velkolepější než ty předešlé. 
 
Tentokrát se jezdecká elita z celého světa setká v areálu X-Bionic Sphere Šamorín nedaleko Bratislavy, který díky rozloze více než 1.000.000 metrů čtverečních patří mezi největší sportovní areály v Evropě. Jedná se o oficiální olympijské tréninkové centrum Slovenska, které poskytuje profesionální podmínky pro výkon 26 olympijských disciplín. Areál každoročně hostí mnoho významných mezinárodních jezdeckých akcí na nejvyšší světové úrovni a v roce 2025 bude dějištěm mistrovství Evropy v drezuře.
 
V letech 2022 a 2023 byl parkurový Danube Equestrian Festival výjimečný v několika aspektech. Jedním z nich byla vždy specifická lokace. Poprvé to bylo Tyršovo nábřeží a podruhé Národní fotbalový stadion. „Naše ambice byly i pro letošek udržet fotbalový stadion, chtěli jsme se tam vrátit, ale bohužel plánovaný zápas roku Vémola vs. Végh, který bude v Praze, se měl uskutečnit v Bratislavě, a to nám trochu zkomplikovalo situaci. Finančně je to velmi náročná akce, takže jsme se nakonec rozhodli závody přesunout do Šamorína,“ uvedl sportovní ředitel Danube Equestrian Festivalu Robert Pál v rozhovoru pro EquiRadio.
 
„Rozhodně to nebude o nic horší, ba naopak. V Bratislavě jsme byli limitovaní prostory a nemohli jsme přijmout více jak 220 koní. V tomto směru se nám otevřely ruce a letos přivítáme zhruba 400 koní. X-Bionic Sphere Šamorín nabízí unikátní, a hlavně větší prostory pro koně a sportovce. Akce bude hostit cca 400 koní s elitními jezdci z celého světa. Soutěžit se bude na dvou hlavních arénách, travnaté a pískové. V pátečním Poháru národů přivítáme třináct týmů, takže to bude opravdu skvělá podívaná,“ pokračuje Robert Pál.
 
Kromě reprezentace Slovenska vysílá své týmy do zmíněného Poháru národů Česká republika, Rakousko, Německo, Maďarsko, Nizozemsko, Švýcarsko, Slovinsko, Dánsko, Rumunsko, Itálie, Mexiko a divokou kartu získalo od Mezinárodní jezdecké federace Turecko. Domácí družstvo letos posílí dvojnásobní účastníci Světových jezdeckých her Radovan Šillo a Bronislav Chudyba, mistryně Slovenska kategorie žen Dominika Gálová, účastník mistrovství Evropy v kategoriích juniorů a mladých jezdců David Horváth a v pozici náhradníka je Peter Kopecký. „Družstvo v tomto složení obsadilo letos čtvrté místo v Longines EEF Series Poháru národů v Mannheimu,“ připomněl ředitel závodů v Šamoríně. 
 
Na programu je celkem 25 soutěží v kategoriích CSI1* a CSIO3* a celková finanční dotace činí 180.000 eur. „Autorem kurzů, v nichž budou překážky dosahovat výšky až 155 centimetrů, je světoznámý stavitel Andrea Colombo z Itálie, který se ve své kariéře podílel na mnoha vyznaných mezinárodních závodech a také na finále celé série Longines EEF Series ve Varšavě,“ prozradil Pál a připomněl, že vstup do areálu je pro návštěvníky zdarma.
 
Chybět navíc nebude ani bohatý doprovodný program. Diváci se tradičně mohou těšit na drezurní vystoupení zástupců Národního hřebčína Topoľčianky, představení voltižních jezdců a mnoho dalšího. Pro děti bude například připravena zábavná dětská zóna ve spolupráci s nadací Sluníčko na cestě, díky které získává celá akce i charitativní rozměr. Návštěvníci mohou na akci přispět i na dětskou chirurgii nemocnice Kramáre.
 
Zdroje: EquiRadio a tisková zpráva Danube Equestrian Festivalu
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13C

NEPŘEHLÉDNĚTE