reklama 11D

Slováci vybojovali při domácím Poháru národů druhé místo. Češi jsou desátí

ikonka

Výborné druhé místo obsadili při pátečním Poháru národů v Šamoríně domácí jezdci. V napínavém rozeskakování dvoukolové soutěže zařazené do Longines EEF Series nestačili pouze na Mexičany. Třetí se umístili reprezentanti Itálie a Češi skončili desátí.
14.06.2024 18:36  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Jan Vlček, Equifo.cz  |  Rubrika: Sport  | 
FOTOGALERIE
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

 
Šéfka ekipy Slovenska Monika Gonos Noskovičová vylosovala pro svůj tým v Longines EEF Poháru národů, který se konal na kolbišti x-bionic sphere v Šamoríně, druhé startovní pořadí a jak se později kázalo, bylo to šťastné číslo. 
 
Hned první členka národního družstva Dominika Gaalová s hřebcem Kriek absolvovala parkur bez penalizace, což se podařilo i jejím kolegům Bronislavu Chudybovi na hřebci Statis Conti a Radovanu Šillovi v sedle valacha Quadrosson Ask. Škrtal se výsledek Davida Horvátha, jenž s hřebcem U2 Westleven Z inkasoval šest trestných bodů za jednu chybu a překročení času.
 
V druhém kole však tato dvojice dovezla do cíle nulu na bodovém kontě a jelikož jedinou chybu měla Dominika Gaalová, po nezapočítání nejhoršího výsledku si Slováci opět udrželi čistý štít. To samé se podařilo ještě reprezentantům Mexika a Itálie, a tak následovalo rozeskakování o všechny tři pódiové příčky. 
 
Za Mexiko nastoupil do zkráceného parkuru Ernesto Canseco na klisně Harminka P. Stejně jako v předešlých startech, i tentokrát nezaznamenal žádný trestný bod a časomíra mu v cíli ukázala hodnotu 35,47. Slovák Bronislav Chudyba s hřebcem Statis Conti taktéž ani jednou nezaváhal, ale časově ztrácel přesně 75 setin sekundy. Vše měl ve svých rukou Giacomo Bassi s hřebcem Cape Cod. Ten však shodil jednu z překážek, a tak se Italové museli spokojit s třetím místem za Slováky a Mexičany. 
 

 
„Bylo to skvělé. Myslím si, že máme všichni skvělé koně a skvělou formu. Jezdili jsme všichni výborně a opravdu mě to moc bavilo, jak to celé probíhalo,“ uvedl David Horváth. „Já jsem nadšený, jen škoda, že mi Statis v rozeskakování vyhodil v té poslední linii. Mohlo to být i vítězství, ale je to stále sport a druhé místo je vylepšení oproti loňskému roku,“ pokračoval Bronislav Chudyba. „Jsem hrdá na sebe, na naše koně i kolegy. Bylo to super,“ zhodnotila Dominika Gaalová. 
 
„Myslím, že máme jeden z nejlepších týmů, co jsme kdy měli. Hodně nám pomohlo, že Dominika šla na začátku s nulou a celý tým se uklidnil a od toho se vše vyvíjelo,“ pochválil jedinou ženu v týmu Radovan Šillo. „Jsem pyšná na tento tým. Byl to úžasný sport, bavilo nás to a v rozeskakování to bylo napínavé až do posledního momentu. Všichni jezdci splnili to, co měli a příští rok budeme věřit ve vítězství,“ dodala šéfka ekipy Monika Gonos Noskovičová.
 
Český tým skončil s celkovými třiceti trestnými body až desátý. Nejlepší výkon z našich předvedla Anna Kellnerová s novou stájovou posilou, kterou je desetiletá klisna Ofaline V/H Haneweehof. Ta v prvním kole soutěže jednou chybovala, a to druhé dokončila bez penalizace. Podobně se dařilo i Alešovi Opatrnému na hřebci Kapsones W, ten si ovšem napodruhé připsal jeden trestný bod za čas. Nikola Bielíková na Carisonovi měla devět a čtyři trestné body, v obou kolech se škrtal výsledek Miloslava Příhody s valachem Ibiza D, jenž měl deset a dvanáct bodů.
 
Danube Equestrian Festival v Šamoríně pokračuje až do neděle. Podrobnosti o programu zájemci najdou na webu www.csioslovakia.sk.
 
Zdroj: tisková zpráva Danube Equestrian Festivalu
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13C

NEPŘEHLÉDNĚTE