reklama 11D

Gold Tour v Šamoríně vyhrál Luka Zaloznik. Peter Kopecký vyhrál už třikrát

ikonka

Dvaašedesát účastníků měla hlavní čtvrteční soutěž Danube Equestrian Festivalu v Šamoríně na výšce 145 centimetrů. Italský stavitel Andrea Colombo pro ně připravil příjemný parkur, který polovina startovního pole dokončila bez penalizace.
14.06.2024 00:00  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Jan Vlček, Equifo.cz  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 
Kdo chtěl v Gold Tour uspět, musel tak hodně spěchat. Mnoho jezdců ovšem zvolilo spíše volnější tempo, neboť jejich cílem bylo se především dobře rozehřát před pátečním Pohárem národů. Vítězem se nakonec stal Luka Zaloznik z Makedonie na desetiletém hřebci Con Vados, jenž byl s časem 58,95 jediným, kdo pokořil hranici jedné minuty. 
 
Druhou příčku obsadil Ital Riccardo Pisani v sedle hřebce Chacco´s Lawito PS a pomyslný bronz bral Derin Demirsoy reprezentující Turecko na valachovi Elzas. Nejlepším z domácích byl Bronislav Chudyba ve dvojici s valachem Dali van´t Prinsenveld Z. Nulu na bodovém kontě si udržela také další členka slovenského týmu Dominika Gaalová na valachovi Senjor Catello, ale pomalejší čas ji zařadil na 25. řádek výsledkové listiny. Se svým pohárovým koněm Kriekem absolvovala tréninkový start již při nižší Silver Tour, kdy po pěkně zajeté první fázi pokračování vzdala. Dvě nuly na bodovém kontě měla v Gold Tour i česká jezdkyně Anna Kellnerová se svými dvěma klisnami Ofaline V/H Haneweehof a Catch Me If You Can OLD. 
 
Část dvojic chystajících se na týmovou soutěž absolvovala úvodní starty na travnatém kolbišti již při zmíněné Silver Tour, ovšem dle očekávání jezdci spíše koně seznamovali se soutěžní plochou a do pořadí na předních příčkách vesměs nezasahovali. Vítězem této soutěže s překážkami vysokými 140 centimetrů se stal Slovinec Urh Bauman na valachovi Butterfly Effect. Druhý byl Slovák Igor Šulek s Wavo Aramisem. Domácím se dařilo stejně jako ve středu při soutěžích vyhrazených mladým koním. Triumf zopakoval Peter Kopecký s pětiletou klisnou Owendy Boss, mezi šesti a sedmiletými koňmi zazářila Patrice Blue prezentovaná Nicol Lakotovou. 
 
Čtvrteční program byl velmi nabitý a poslední soutěž končila až krátce před 21. hodinou. Závodilo se tak bezmála třináct hodin a vítězem se stal opět Peter Kopecký, tentokrát s hřebcem Kik Star. V součtu tak má na svém kontě tři vítězství a jak prozradil v rozhovoru pro EquiTV po soutěži, doufá, že to není konečný počet. 
 
Páteční Longines EEF Nations Cup začíná v 11:00 hodin. Podrobnosti o programu najdou zájemci na www.csioslovakia.sk.FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE