reklama 11D

Cartier RVP s Lenkou Kočí při dvoudenním KMK v Opavě vynikli nad ostatní

ikonka

Seriál Kritérium mladých koní se přehoupl do druhé poloviny sezony v Opavě – Kateřinkách, kde se konalo v úterý a ve středu dvojkolo. Zatímco první den byl Cartier RVP s Lenou Kočí druhý, druhý den na zvýšeném parkuru dostal nejvyšší známku ze všech.
10.07.2024 23:12  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Josef Malinovský  |  Rubrika: Sport  | 
REPORTÁŽ
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 
Hned dvě parkurová kola Kritéria mladých koní proběhla na kolbišti Jezdeckého klubu Opava – Kateřiny ve dnech 9. a 10. července. Středeční program již spadal do druhé poloviny seriálu a překážky tak již byly o deset centimetrů vyšší.
 
Mezi čtyřletými klisnami v obou případech vyhrála Natasha po Clarimo z matky Z-Calou po otci Montreal, kterou sedlal Marek Klus. Chovatelkou klisny je Hana Poledníková a majitelem Farma Poledníkovo s.r.o.
 
Po soutěžích určených čtyřletým hřebcům a valachům se z vítězství radovala Sandra Tomaidesová, ale pokaždé to bylo v sedle jiného koně. Nejprve to bylo s hřebcem Perfection, jehož matkou je Rosalinda F.S. po hřebci Ahorn 82,9. Otce tento kůň v majetku Miroslava Půlpána v databázi ČJF nemá uvedeného. Ve středu nenašel mezi čtyřletými přemožitele holštýnský hřebec Dincarro po hřebci Dinken z matky Silvie po Carry, jehož majitelkou je sama jezdkyně. 
 
Nejlépe hodnocenou pětiletou klisnou byla Tricia LJH VD Bisschop po Comme D'api VD Hacienda Z z matky Isaura Du Coeur Des Collines po Indoctro. Belgickou klisnu v majetku M&V BUKEFALOS Riding Equipment s.r.o. sedlala Viktorie Pospíšilová. 
 
Mezi pětiletými hřebci a valachy v úterý nejvíce zaujal hodnotícího komisaře Jana Chýleho hřebec Orimoco s Markem Klusem. Potomek hřebce Origi d'O z matky Quittainen po Calido I však skončil ve středu až druhý za hřebcem Cartier RVP po Calox z matky Connie po Clinton II. Tento chovatelský produkt Radka Vitáska při druhém opavském startu s Lenkou Kočí dostal známky 8,8, 9,0 a 8,8 a konečný součet 26,600 tak znamenal poměrně suverénní triumf s nejvyšším bodovým ziskem v rámci celého dne. 
 
Konstantně vysoko hodnocený byl šestiletý hřebec Mugáno Novojický HF se Zdeňkem Žílou. Oba dny obdržel 26,200 bodů, které mu stačili na příčku nejvyšší. Jeho otcem je Lector van den Bisschop, matka Dagmarka po hřebci Federweisser, chovatelkou i majitelkou je Jana Lošáková.
 
 Apliakce EQUINET
Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první!
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE