reklama 11A

Barbarossa LB a Lady Blue byli nejlepší při Kritériích mladých koní v Písku

ikonka

Více jak jedenáctihodinový program nabídl zahajovací mítink seriálu Kritérium mladých koní v Písku. Nejvyšší hodnocení obdrželi od komisaře Jana Chýleho pětiletý hřebec Barbarossa LB a šestiletá klisna Lady Blue.
14.05.2024 19:42  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Josef Malinovský  |  Rubrika: Chov  | 
REPORTÁŽ
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

 
První kolo sportovně-chovatelského seriálu Kritérium mladých koní, které se v úterý uskutečnilo na kolbišti Zemského hřebčince Písek, se podle očekávání neslo v duchu početného startovního pole čítajícího více jak stovku koní. Jejich výkony hodnotil komisař Jan Chýle.
 
V kategorii čtyřletých klisen se dařilo svěřenkyním Petry Boháčové, které se umístily na prvních dvou příčkách. Babeta Z Havlova dvora po otci Lamaze TN z matky Bente Skari po Lopez, jejímž chovatelem a majitelem je Jiří Pecháček, obdržela známku 25,600. O 1,1 bodu méně obdržela Joslin F a třetí příčka patřila Gravity Falls v sedle s Filipem Žlábkem.
 
Petra Boháčová úspěšně navázala se pěkné výkony i s valachem Touch Controll, jenž skončil mezi čtyřletými třetí se ziskem 24,800 bodů. O tři desetiny vyšší známku přidělil Jan Chýle valachovi Damienn, jehož sedlala Pavlína Buláková. Přemožitele nenašel v konkurenci třiadvaceti startujících Perfection se Sandrou Tomaidesovou, jehož výsledek byl 25,000. Tento hřebec nizozemského chovu v majetku Petra Půlpána je synem klisny Rosalinda F.S. po hřebci Ahorn 82.9. Otec v databázi není uveden. 
 
Startovní listinu s osmnácti řádky měla kategorie pětiletých klisen, v níž získala rovných 25 bodů Queenie 2 prezentovaná Nikolou Urbancovou. Známka 25,200 znamenala druhou příčku pro Aifee s Danielem Pospěchem a stejný náskok v hodnocení měla i Certina 2 sedlaná Janou Perníčkovou, jež je i její majitelkou. Je po otci Cento Lano Arcus z matky Pialotta po Papillion z chovu Šárky Nývltové. 
 
Velmi vysoké známky přiděloval Jan Chýle mezi pětileté hřebce a valachy. Z jednadvaceti startujících dostali tři přes 25 bodů a u dvou dokonce byla číslovka před desetinou čárkou ještě o jednotku vyšší. Z třetího místa se mohl radovat Roman Šafrata na hřebci Global Challenger, druhý byl hřebec Li-Quite s Jakubem Štěrbou a zvítězil Josef Lánský na holštýnském hřebci Barbarossa LB po otci Balou du Rouet z matky Cynthia I po Colman. Kůň je v majetku chovatele Ladislava Krulicha.
 
Vysokou známku Barbarossa vyrovnala šestiletá klisna Lady Blue s Danielem Pospěchem a vyhrála tak ve své kategorii. Otcem klisny je Chacoon Blue, matka Victoria po Cassini I a pochází z německého chovu. Majitelkou je Anna Kellnerová. O jeden bod méně měla druhá umístěná Nina 8 s Lindou Portychovou a třetí příčka patřila se ztrátou jedné desetiny klisně Batika 4 ve dvojici s Miloslavem Příhodou.
 
Závěr patřil tradičně šestiletým hřebcům a valachům. Hodnocení 24,900 stačilo hřebci Eldorado 45 v sedle s Antonií Sabathilovou na třetí příčku. Druhý byl Daniel Pospěch na hřebci Toohey van de Reesterhof se známkou 25,100 a o šest desetin lepší byl valach Caresto P. s Matějem Kotalíkem, díky čemuž zvítězil. Otcem Caresta je Caressini, matka Struwwelli po Stakkato a pochází z chovu Jana a Pavla Zahoře, kteří jsou také majiteli koně. 
 
Další kolo KMK 2024 se koná v Ptýrově u Mnichova Hradiště v úterý 4. června. 
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13C

NEPŘEHLÉDNĚTE