reklama 11A

Dlouhý den na Ptýrově. Při druhém kole KMK zaujal opět hřebec Barbarossa LB

ikonka

Druhé kolo seriálu Kritérium mladých koní na Farmě Ptýrov nabídlo dvanáctihodinový maraton soutěží v tradičních šesti kategoriích. Nejvyšší známku dne 26,500 získal od komisaře Romana Drahoty pětiletý Barbarossa LB s Josefem Lánským.
04.06.2024 20:31  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Josef Malinovský  |  Rubrika: Sport  | 
FOTOGALERIE
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 
Druhé kolo seriálu Kritérium mladých koní v parkurovém skákání hostila Farma Ptýrov u Mnichova Hradiště a zájem o účast byl ještě větší než při úvodním mítinku v Písku. Program soutěží běžel přesně dvanáct hodin.
 
V kategorii čtyřletých klisen získala nejvyšší hodnocení 25,900 bodů poslední startující Babeta Z Havlova Dvora plemene český teplokrevník, která s Petrou Boháčovou vyhrála i úvodní kolo v Písku. Je po otci Lamaze TZ z matky Bente Skari po Lopez. Majitelem a chovatelem je Jiří Pecháček. O čtyři desetiny nižší známku udělil komisař Roman Drahota klisně Muleta s Patrikem Hlavsou a třetí skončila s 25,300 body další svěřenkyně Petry Boháčové – Joslin F.
 
Hned dva čtyřletí překročili, resp. dosáhli na hranici 26 bodů. Vítězem se stal chovatelský produkt Gestüt Sprehe jménem Perfection, který je synem klisny Rosalinda F.S. po Ahorn 82.9. Jméno otce v databázi není uvedeno. Tohoto koně KWPN prezentovala na nově rozšířeném ptýrovském kolbišti Sandra Tomaidesová. O čtyři desetiny horší hodnocení měl Candarco s Kateřinou Benediktovou a skončil tak druhý. Půl bodu pak na vítěze ztrácel hřebec Standis pod vedením Matouše Kořínka. 
 
Velmi vyrovnaná byla kategorie pětiletých klisen. Hned devět z čtyřiadvaceti startujících se totiž vešlo do rozdílu jednoho bodu. Konečných 25,500 bodů stačilo na třetí příčku Tirádě sedlané Janem Chýlem, jenž se ve volných chvílích zhostil i role hlasatele. S náskokem jedné desetiny se umístila druhá Queenie 2 s Nikolou Urbancovou a vítězkou se stala Certina 2 ve dvojici s Janou Ferenc Perníčkovou. Jedná se o bělku plemene český teplokrevník po otci Cento Lano Arcus z matky Pialotta po Papillion v majetku uvedené jezdkyně. Chovatelkou je Šárka Nývltová. 
 

Psali jsme: Barbarossa LB a Lady Blue byli nejlepší při Kritériích mladých koní v Písku

 
Na vysoké hodnocení 26,500 bodů dosáhl pětiletý Barbarossa LB s Josefem Lánským. Tento holštýnský hřebec je po otci Balou du Rouet z matky Cynthia I po Colman a jeho majitelem i chovatelem je Ladislav Krulich. Mezi top trojici se opakovaně dostala Petra Boháčová, tentokrát na valachovi Clivero obsadila druhou příčku s 26,200 body. Rovných 26 bodů pak získal Quantanamo 1 s Kateřinou Benediktovou. 
 
Přes šestadvacetibodovou hranici se v kategorii šestiletých klisen dostala jen Nina 8 s Lindou Portychovou, a to o jednu desetinu. Klisna KWPN je po otci Il Est Balou z matky Is po El Salvador. Pochází z nizozemského chovu a v současné době je v majetku Petry Charvátové. Druhá příčka patřila díky 25,800 bodům domácí klisně C´Est L´Histoire D´O Z v sedle s Terezou Kleandr a pomyslný bronz vybojovala C´Est La Vie Z prezentovaná Ilonou Kopeckou. 
 
V poslední kategorii nenašel přemožitele hanoverský valach Caresto P. s Matějem Kotalíkem po otci Caressini z matky Struwwelliese po Stakkato, jehož chovateli a majiteli jsou Jan a Pavel Zahořovi. Obdržel známku 26,100 zatímco druhý umístěný Aribond pod Jiřím Hruškou 25,900. Vzácná shoda nastala u třetího místa, které společně sdíleli Big Christian s Barborou Vojtkovou a Dicalant WH se Zdeňkem Paličkou. 
 
Poznámka redakce: video bude dostupné po zpracování v cca 21:00 hodin...
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE