reklama 11D

reklama

Vznikají nové domény i bankovní účty za SCHČT

 08.02.2017 14:16 | AUTOR

Jestliže do teď byla situace kolem Svazu chovatelů českého teplokrevníka nepřehledná, pak aktuální stav je doslova zmatečný! Po přesměrování domény svazct.cz na původní stránky SCHČT s obsahem schct.cz, vznikají domény nové. A nejen domény!

reklama 12C

 
Redakce časopisu Jezdectví na svých internetových stránkách publikovala dopis pověřeného člena tzv. „červnového předsednictva“ SCHČT - Ing. Rostislava Zicha, ve kterém vyzývá členskou základu SCHČT, aby členské příspěvky za rok 2017 zasílali na uvedené číslo účtu, nikoliv na účet, který je oficiálním účtem SCHČT, resp. že mohou platit členské příspěvky v hotovosti garantům na připravovaných oblastních schůzích
 
Na druhé straně tzv. „prosincové předsednictvo“ SCHČT informuje na webu www.schct.cz, že v nejbližších dnech obdrží řádní členové SCHČT zásilku s fakturou na zaplacení členského příspěvku pro rok 2017.
 
Řádní členové SCHČT, kteří do teď zůstali nezaujatými pozorovateli situace ve svazu a jednoznačně se nepřiklání na jednu, či druhou stranu, se tak nyní dostávají do zcela absurdní situace. Pokud zaplatí příspěvky jedné straně, v případě, že budoucí soud rozhodne ve prospěch druhé strany, mohou rázem přijít o členství ve svazu kvůli nezaplacení členských příspěvků. Navíc, pokud zaplatí příspěvky dle instrukcí v dopise publikovaném na webu www.jezdectvi.cz, musí se spolehnout na pravost dokumentu, který neobsahuje ani vlastnoruční podpis odesílateletj. Ing. Rostislava Zicha
 
Zmiňovaný dopis, který najdete POD TÍMTO ODKAZEM, ovšem obsahuje jiné zajímavé údaje – a to adresy dvou nových internetových domén (ctsvaz.cz a ceskyteplokrevnik.cz, které pravděpodobně budou sloužit pro účely tzv. „červnového předsednictva“ SCHČT. Domény však nenechal zaregistrovat nikdo z jeho členů, nýbrž fyzická osoba Kateřina Hanušová, která tak učinila dle CZ.NIC správce domény CZ ve středu 8. února 2017. 
 

REKAPITULACE

Jak jsme již několikrát publikovali, krize ve Svazu chovatelů ČT trvá již od loňských dubnových územních schůzí, resp. po té české ve Zduchovicích, kdy nastal rozdílný výklad části Stanov SCHČT týkající se účasti na územních členských schůzích. Situace vygradovala až do předčasného ukončení schůze tehdejším předsedou a následného pokračování schůze, při níž došlo k volbě části nového předsednictva. To pokračovalo v přípravách celostátní konference konané 29. června 2016 v Humpolci. Původní předsednictvo však právoplatnost humpolecké konference neuznalo. Později staronový místopředseda SCHČT Karel Růžička svolal na 7. prosince celostátní schůzi v Jihlavě. Její průběh pro změnu neuznalo za legitimní„červnové předsednictvo SCHČT“ a prohlásilo ji za neplatnou.  
 
Kromě uvedených sporů, které pravděpodobně bude muset ukončit až soudní rozhodnutí, došlo již podruhé ke spornému přebírání sekretariátu SCHČT. „Červnové předsednictvo SCHČT“ přišlo převzít agendu SCHČT do jeho kanceláře 4. listopadu 2016. „Prosincové předsednictvo SCHČT“ pak 20. ledna 2017 přestěhovalo část zařízení a dokumentace sekretariátu SCHČT do náhradních prostor. V obou případech se tak stalo za nesouhlasu druhé z nesvářených stran. 
 
Ještě začátkem února 2017 každá ze stran publikovala svá stanoviska a názory na rozdílných doménách. Původní doménu www.schct.cz ovládalo a stále ovládá „prosincové předsednictvo“, zatímco „červnové předsednictvo“ si založilo provizorní web na adrese www.svazct.cz. Jenže doménu nechalo zaregistrovat na Svaz chovatelů českého teplokrevníka z.s., čehož využilo „prosincové předsednictvo“ a nechalo doménu přesměrovat na původní svazové stránky. 
 
Tzv. „červnové předsednictvo“ SCHČT svolává na druhou polovinu února devět oblastních schůzí. Tyto schůze však „prosincové předsednictvo“ SCHČT označilo dopředu za neplatné. Otázkou také zůstává, zda svolávané oblastní schůze nabídnou řešení patové situace.
 
Oboustranně závazným řešením by mohla být snad jen mimořádná konference, která může být svolána dle stanov SCHČT na žádost předsednictva svazu nebo poloviny řádných členů. Vzhledem k tomu, že aktuálně fungují hned dvě předsednictva SCHČT, která se obě považují za právoplatně zvolená, je pouze na řádných členech, zda vezmou v nadpoloviční většině nápravu situace do svých rukou a donutí obě nesmiřitelné strany k uspořádání mimořádné konference, která by musela být uznána všemi členy SCHČT bez ohledu na dosavadní dění. Zda se najde dostatečné množství řádných členů SCHČT, kteří by se k tomuto kroku odhodlali, ukáže až čas.


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace