Vítězná jízda Aleše Opatrného v Grand Prix Varšavy

V neděli 16. března vyvrcholily varšavské závody CSI3*-W Grand Prix, po nichž byla slyšet česká hymna. Aleš Opatrný a Zandiro se představili ve výborné formě, jako první dokončili základní kolo bezchybně a následně ovládli i rozeskakování...
16.03.2014 16:48  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Střípky ze skvělého zakončení CSI***-W ve Varšavě

Zatímco Alešovi soupeři chybovali, český jezdec se postaral o vynikající závěr závodů. Zandirovi naladil formu ideálně a v nejdůležitější chvíli dokázali zabodovat. Společně nastupovali do soutěže ze 17. startovní pozice a do doby byl nejlepším výsledkem 1 trestný bod domácího Lukasze Apela. Česká dvojice dokončila skvělou jízdou bez jediného zaváhání a i čas zvládli s přehledem

V rozeskakování pouze dvou dvojic potvrdili své kvality a bezchybným výkonem si dojeli pro vítězství. Ale bylo to těsné. Druhá jezdkyně v rozeskakování Jody van Gerwen totiž dokončila o 0,01 vteřiny rychleji! Jedno shození však přiřklo druhou příčku

V tolik sledovaném finále SP CEL a Grand Prix nemohl jediný český reprezentant již dojet lépemaximální zisk bodů do Světového poháru ho musel nechat v nejlepší trojici, v níž před Grand Prix byl. Dle polských novinářů, avšak zatím ne v oficiální tabulce, se Aleš probojoval do Lyonu z prvního místaVelkým překvapením bylo vyloučení vedoucího muže. Před Varšavou suverénně nejlepší Vladimir Beletskiy z Ruska byl v Grand Prix vyloučen poté, co mu kůň 2x odmítl poslušnost v jednom z nájezdů na skok. Druhý nejvíce bodující chyboval hned 2x, dvě příčky za Alešem jezdci nasbírali po jedné chybě, sedmý jezdec vzdal. Toť vizitka nejlépe bodujících s rozestupem 12 bodů v rámci finále Centrální evropské ligy. Jezdci získávali body na závěrečných závodech ze čtvrteční a páteční soutěže a poté právě z Grand Prix.

Aleš Opatrný korunoval svoji výbornou jízdu v základním kole i rozeskakování ještě vítězstvím celé série Cavaliady Tour. Prvenství v Grand Prix na výšce 155 cm ho atakovalo o několik příček výše. Ze tří závodů v rámci tohoto seriálu se účastnil pouze dvou – ale druhé místo v GP Lublin a první příčka v GP Varšava mu se Zandirem na vítězství stačila.  Český jezdec si tak užil druhé čestné kolo, v němž mu zněla hudba Ludvíka Jandourka.

Kompletní výsledky naleznete ZDE. Všechny soutěže jsou nahrány také na youtube pořadatele, kde se můžete zpětně podívat a užít si jízdy nejen Aleše Opatrného. Odkaz je TADY. Na pořadí Cavaliada Tour se můžete podívat pod TÍMTO ODKAZEM.