Sobotní Varšava a šesté místo pro Opatrného

Aleš Opatrný se v sedle svých koní představil při sobotním programu na CSI3*-W v polské Varšavě dne 15. března dvakrát. Zatímco Zandiro odpočívá na nedělní vyvrcholení, zbylí dva koně se představili ve výborném světle a vždy dojeli bezchybně...
15.03.2014 22:21  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Aleš Opatrný dokončil parkur 145 cm bezchybně a skončil šestý

Druhou soutěží třetího závodního dne byl parkur 135 cm při finále Small Tour, kde sedlal Aleš Opatrný koně Acovaro. Dokončili bezchybně první i druhou fázi a dojeli si pro pěkné osmé místo

Stejně tak bez zaváhání dokončil český jezdec i druhý parkur. S koněm Caramouche se postavil na start Speed and Music (145 cm) a po bezchybném předvedení si dvojice dojela pro šestou příčku. Při dekorování nejvyšší soutěže dne zněla opět německá hymna. Akorát s tím rozdílem, že v pátek to bylo zásluhou Marcela Marschalla, zatímco v sobotu zvítězil Felix Hassmann. Pro něj to nebyla první výhra ten den, neboť nejlepší byl i v již zmíněné soutěži finále Small Tour.

Nejdůležitější na těchto závodech je však pro českého reprezentanta Aleše Opatrného soutěž Světového poháru.  Před závěrečným finále, které je tříkolové, byl na pátém místě s minimálním odstupem na druhéhočtvrtého jezdce. Ve Varšavě boduje celkem 17 jezdců, kterým se výsledky přičítají k již získaným bodům

Výrazné zrychlení do posledního skoku vyneslo Aleši Opatrnému dekorovanou příčku

Za čtvrteční bezchybnou jízdu a páteční chyby až v rozeskakování poskočil Aleš Opatrný na výborné třetí místo a je jen kousek od druhé pozice. Se ziskem 80 bodů ztrácí na druhého jezdce z Lotyšska, Kristapsa Neretniekse, dva body. Ve vedení je leader před Varšavou, Vladimir Beletskiy. Jeho náskok se však pomalu smazává, neboť v obou bodovaných soutěžích chyboval. Jeho náskok je oproti Aleši Oparnému pouze sedm bodů. O všem rozhodne nedělní Grand Prix. Jezdci v získají dvojnásobný počet bodů a závodit budou na parkuru 155 cm. Soutěž začne ve 14:00 a představí se maximálně 45 kvalifikovaných jezdců

Na stránky pořadatele se dostanete ZDE. Online přenos budete moci sledovat TADY. Žebříček Světového poháru CEL naleznete pod TÍMTO ODKAZEM