Aleš Opatrný na třetím místě Světového poháru CEL

Po započtení všech výsledků ze závodů do konce listopadu 2013 se český reprezentant Aleš Opatrný posunul v žebříčku Světového poháru, Centrální evropské ligy, na výborné třetí místo. Díky vítězství v Celje si tak polepšil z původní 11. pozice...
30.11.2013 00:56  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Aleš Opatrný je momentálně na třetím místě Světového poháru Cetrální evropské ligy. Jedním ze závodů bylo i CSIO Budapešť. Soutěž GP tam jako jedinou nedokončil. Foto Kateřina Návojová

Díky skvělému vítězství v Grand Prix Celje s koněm Caramouche Aleš Opatrný získal nejvyšší možný zisk 20 bodů. Tím se dostal na skóre 52 a výrazně se posunul vpřed, hned o osm pozic. Před závěrem sezony si tak drží třetí příčku za duem ruských reprezentantů. Ve vedení je Vladimir Beletskiy se 77 body, druhá je s mírným náskokem na českého reprezentanta Natalia Simonia. Ta dosud nasbírala 54 bodů, což je pouze o dva více, než Aleš Opatrný

Český jezdec získal nejvíce bodů právě v Celje, kde v neděli 24. listopadu zvítězil. Dále si odvezl body z Bratislavy (12) a Pezinoku (9). Posledním úspěšným závodem bylo listopadové Leszno (11). Body nezískal pouze při červencovém startu v Budapešti, kde soutěž pro pád nedokončil

Nyní jezdec bojuje na halových závodech CSI**-W v Budapešti. Na stránky pořadatele se dostanete ZDE. Na žebříček Světového poháru se můžete podívat TADY