První soutěž Big Tour v Offenburgu pro Schwizera

O úspěchu Bronislava Chudyby s Extasy v zahajovací soutěži CSI3* Offenburg jsme informovali. Čtvrteční večer nabídl pak ještě první skákání ve velké túře. Překážky byly postaveny na výšce do 150 cm a soutěž byla kvalifikací pro nedělní Grand Prix…
12.02.2016 12:09  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Na dva roky starém snímku je Pius Schwizer s Toulagem. Vítězem kvalifikace do GP se stal Schwizer, ovšem v sedle jiného koně. Toulago dojel ve stejné soutěži třetí, jeho jezdcem je totiž od roku 2015 Daniel Deusser. Foto: archiv Jezdci.cz

CSI3* Offenburg začalo ve čtvrtek 11. února. Odpoledne se jela střední túra, v níž si Slovák Bronislav Chudyba vyjel skvělé 4. Místo s klisnou Extasy III.

Bronislav Chudyba nastoupil v podvečer také do první kvalifikace pro Grand Prix. Sedlal koně Quinsy a s dvěma chybami obsadil 47. příčku

Bez zaváhání dokázalo kurz s překážkami do 150 cm překonat šestnáct dvojic. Nejrychleji si s tratí poradil Švýcar Pius Schwizer v sedle Chellanta R. Jejich čas měl hodnotu 60,13 sekund. O dvacet setin pomalejší byl irský jezdec Johnatan Gordon na Coral Springs, a třetí místo bral Němec Daniel Deusser na Toulago.