reklama 11A

reklama

Pro jezdce začíná v červenci mistrovské období

 28.06.2013 09:39 | AUTOR

Tři mistrovství České republiky, dva mezinárodní závody a několik důležitých zahraničních výjezdů, mimo jiné i na evropské šampionáty. Tak bude vypadat červenec pro jezdce a koně v disciplínách sdružených pod hlavičkou České jezdecké federace...

reklama 12B
Ilustrační foto Josef Malinovský
 
Své největší vrcholy sezony 2013 si odbudou první prázdninový měsíc hned dvě ze tří olympijských disciplínskoky a drezura. Parkuroví jezdci se sejdou již první červencový víkend na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště, kde se uskuteční mistrovské kategorie jednotlivců, žen, mladých jezdců a družstev. Celkem se přihlásilo 148 jezdců se 183 koňmi, přičemž do hlavní kategorie by mělo nastoupit 23 účastníků s 32 koňmi. Detailní informace o tomto mítinku jsou k nahlédnutí na speciálně vytvořené internetové stránce s adresou: www.mcr-ptyrov.cz.
 
Ve stejný víkend budou bojovat v Borotíně u Tábora o mistrovské tituly také vytrvalci, a to konkrétně junioři a mladí jezdci. Senioři totiž měli svůj šampionát jako první – 15. června v Mikulově a jeho vítězkou se stala Silvie Lorencová s Modemem. Závod pro juniory a mladé jezdce se uskuteční 7. července a odstartován bude v 7.00 hodin. Trať bude mít čtyři etapy o délce 25, 25, 33 a 25 kilometrů. Podrobnosti najdete na www.vytrvalost.com. 
 
Do třetice se v červenci uskuteční mistrovství České republiky v drezuře. Probíhat bude 26. – 28. 7. v Hradištku u Sadské pod pořadatelskou taktovkou Tělovýchovné jednoty Equus Kinsky. O medaile se bude bojovat ve všech věkových kategoriíchtj. děti, mladší a starší junioři, mladí jezdci a senioři. Vypsána je i soutěž družstev. Úlohy bude rozhodovat mezinárodní spor rozhodčích. Z českých zástupců v něm usednou Vít Čmolík (hlavní rozhodčí), Ing. Simona Fialová, Ing. Iva Schützová, Ing. Vladimír Šretr a MUDr. Helena Žižková. Z Německa dorazí Oliver Guthman a Kurt Kösling, z Polska pak Marek Pawlowicz a Marek Ruda. Jedinou dvoukolovou soutěží bude ta dětská, ostatní se pojedou na tři kola. Nejzajímavější částí bude tradičně neděle, kdy jsou na programu ve většině případů tzv. kürytedy volné sestavy na hudbu. Více informací o tomto závodu najdete na www.equus-kinsky.cz. 
 
Česká kolbiště během první poloviny letních prázdnin ožijí také mezinárodními závody. Na 7. – 9. července bylo přeloženo kvůli špatnému počasí mezinárodní klání ve všestrannosti CCI1*/CCIP Brno. V původním červnovém termínu totiž vytrvalý déšť natolik podmáčel v areálu na Panské líše terén, že byla trať crossu nezpůsobilá. S přesunem na červenec souvisí ještě jedna změna. Ve dnech 7. – 9. 7. totiž mělo probíhat v Kolesách mistrovství České republiky ve všestrannosti juniorů a družstev. Ty se však přesunuly na 2. – 4. srpna. Podrobnosti o CCI Brno hledejte na www.panskalicha.cz. 
 
Největším červencovým mezinárodním závodem v České republice bude 11. – 14. 7. CAI-A pořádané v Nebanicích u Chebu. Soutěžit mezi sebou budou jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží velkých koní a dvojspřeží a čtyřspřeží pony. Pro hlavní kategorii čtyřspřeží se pojede nejen o jednotlivá umístění, ale i o kvalifikační body do Světového poháru. Začínat se bude ve čtvrtek a v pátek drezurami, v sobotu se diváci mohou těšit na maraton, v jehož průběhu pořadatelé plánují i hudební vystoupení a další zábavný program. Ten se po skončení soutěží přesune do velkokapacitních stanů a bude probíhat až do pozdních večerních hodin. V neděli vše vyvrcholí překážkovou jízdou neboli parkurem. Stejně jako v sobotu, i poslední den návštěvníci budou mít na výběr mezi sledováním soutěží a doprovodným programem. Ten navíc zahrnuje jízdy na koních a v kočáře, i další atrakce určené zejména pro děti. Vstupné je zcela zdarma! Více se dozvíte na www.nebanice.com.
 
Čeští jezdci se budou tradičně účastnit nejen mezinárodních závodů na našem území, ale vyrazí také na obdobné mítinky za hranice. Poslední červnový víkend se sedm vytrvaolostních jezdců vypraví na CEI do maďarského Soltu. Zatímco Pavlína Pflugová s Kevinem 7 absolvuje tříhvězdičkovou soutěž, zbývající šestice odstartuje v soutěži o úroveň níže. Skokoví jezdci Marek Klus, René Olšák, Martin Řezníček a Zuzana Zelinková se ve stejnou dobu vypraví na CSI* do Budapešti, zatímco Barbora Tomanová a Francesca Kolowrat-Krakovská se zúčastní CSI2* v rakouském Linci
 
Nejvýznamnější reprezentační výjezd v parkurovém skákání bude pro seniorské jezdce ve dnech 11. – 14. července, kdy kompletní tým nastoupí do Poháru národů při CSIO3*-W v Budapešti. Přihlášeni jsou: Jiří Hruška, Aleš Opatrný, Jiří Skřivan, Zuzana Zelinková a Ondřej Zvára. Mladé skokové naděje pro změnu čeká 16. – 21. července mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců ve španělském Vejer de la Frontera. V dětské kategorii uvidíme Kateřinu Kučerovou a Michaelu Rodovou, mezi juniory Nicolu Grünthalovou, Annu Kellnerovou, Kateřinu Málkovou, Adélu Půlpánovou a Tinu Šalkovou. Z mladých jezdců do Španělska vycestuje pouze Barbora Tomanová
 
Evropský šampionát pro ty nejmenší závodníky se bude konat 23. – 28. července v italském Arezzu. Tam ovšem naši skokané zastoupeni nebudou. V drezuře nás bude reprezentovat Tereza Markušková a Michaela Pavlisová, ve všestrannosti pak Marie Dvořáková. Opomenout nelze ani evropský šampionát mladých vytrvalců ve francouzském Tarbes. Vypraví se tam Tereza Hrubá, Luisa Kopecká, Karolína Pflugová, Natálie Terberová a Kristýna Zahálková. V neposlední řadě budeme držet palce českým voltižním jezdcům na mistrovství Evropy v rakouském Ebreichdsorfu konaném od 30. července do 4. srpna. Chybět tam nebudou největší seniorské hvězdy Jana Bartoňková a Lukáš Klouda, dalších osm juniorů do soutěží jednotlivců a dvě kompletní juniorské skupiny. Pro úplnost ještě doplňme další závody s účastí českých jezdců. Od 11. do 14. července se šestice vytrvalců zúčastní CEI1*/2* v slovenské obci Mengusovce. Ve dnech 17. – 21. července startuje osm soutěžících v rakouském Laintalu při CIC2* a „mistrovství Evropy venkovských jezdců“ ve všestrannosti. Zastoupení budeme mít i při CSI2* a CSIYH v rakouském Wr. Neustadtu. Další zajímavosti z o vrcholných jezdeckých závodech najdete na stránkách České jezdecké federace: www.cjf.cz.


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace