reklama 11A

reklama

Nicola Philippaerts sobotním vítězem GP Chantilly

 14.07.2018 21:28 | AUTOR

ikonka

V rámci Global Champions Tour se v sobotu 14. července uskutečnila skoková Grand Prix. Ve francouzském Chantilly se tentokrát z první příčky radoval belgický reprezentant Nicola Phillippaerts, který sedlal koně H&M Chilli Willi…

reklama 12A

Skoková Grand Prix v rámci Global Champions Tour byla druhým sobotním vrcholem a zároveň poslední zkouškou toho dne. S parkurem 160 centimetrů vysokým si tentokrát poradilo 10 jezdců bezchybně. O jejich pořadí tak rozhodlo jedno rozeskakování.

Pouze tři jezdci udrželi bezchybné konto i po startu v rozeskakování. Až třetí nejlepší čas nakonec stačil belgickému zástupci Nicolu Philippaertsovi na vítězství. Jeho čas s H&M Chilli Willi činil 37,26 vteřiny, což se podařilo překonat jak Jerome Guerymu s koněm Garfield de Tiji des Templiers, tak britskému jezdci Benu Maherovi s Explosion W. Oba tito účastníci však v rozeskakování jednou chyboval, čímž se připravili o možnost výhry.

Díky tomu si pro vítězství nakonec dojel Nicola Philippaerts, který měl z elitní bezchybné trojice čas nejlepší. O první a druhé pozici však rozhodovaly pouhé čtyři setiny sekundy. Právě o takto malý rozdíl předvedl pomalejší jízdu Daniel Deusser. S Tobagem Z se tak tento německý jezdec dostal na druhou pozici.

Třetím bezchybným jezdcem byl Ital Alberto Zorzi, který sedlal koně Contanga. Na parkuru nechyběl ani jeden zástupce týmu Prague Lions. Niels Bruynseels však tentokrát s desetiletou klisnou Lady Cracotte inkasoval 8 trestných bodů a na přední pozice se nedostal.

V čele bodování je neustále Ben Maher, který díky pátému místu z Chantilly navýšil své vedení. Druhá zůstala Edwina Tops-Alexander, na rozdíl jediného bodu se však dotáhl Harrie Smolders.

 

Startovní a výsledkové listiny naleznete ZDE.

Ilustrační foto: David Horváth/CETreklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace