NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11C

reklama

Návštěva Jiřího Machka v královských stájích

 06.05.2017 07:23 | AUTOR

Jak informuje Národní hřebčín Kladruby na svých FB stránkách, ředitel NHK Ing. Jiří Machek na základě pozvání dánského královského podkoní pana Per Thuesena navštívil královské stáje v Dánsku. NHK publikoval podrobnosti o této návštěvě a fotogalerii.

reklama 12B

 
Dvanáct starokladrubských běloušů, jejichž výběr se řídil přísnými kritérii, je ustájeno přímo v centu Kodaně v areálu paláce Christiansborg. Tento královský palác dnes slouží jako parlament, sídlo premiéra a nacházejí se zde reprezentativní prostory. Nicméně v minulosti byl sídlem královské rodiny a skýtal ustájení pro 250 koní.
 
Starokladrubští koně jsou ustájeni v původních historických stájích a dostává se jim komfortní péče ve všech směrech. Stáje jsou velkorysým prostorem, kde lze koně zapřáhnout do kočáru a se spřežením pak zamířit rovnou do ulic města. K pohybování koní je určena prostorná jízdárna na nádvoří paláce, dva výběhy a historická jízdárna. Pohyb koní zajišťují v průměru čtyři zaměstnanci, ve výcviku je kladen největší důraz na spolehlivost spřežení v provozu města, což má pro ceremoniální službu naprosto zásadní význam.
 
Mezi nejvýznamnější okamžiky ceremoniální služby starokladrubských běloušů pro dánskou královnu Margaretu II. je Novoroční audience u královny, přijímání diplomatů, výročí v královské rodině, přesun královské rodiny na letní sídlo. V Dánsku je instituce království vnímána velmi pozitivně a lid má ke své královně velmi vřelý vztah. A tak i do paláce Christiansborg míří spousta návštěvníků, turistů a denně mohou obdivovat bílé koně, přilehlé muzeum a kočárovnu.
 
Podívejte se na fotogalerii publikovanou na FB Národního hřebčína Kladruby – viz odkaz níže nebo TADY...
 

 


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace