reklama 11B

reklama

Koňské knihy: Péče o starého koně

 21.07.2017 12:30 | AUTOR

V pravidelné rubrice o knihách s koňskou tématikou vám přinášíme také jejich recenze. Tentokrát vám přinášíme recenzi knihu „Péče o starého koně“ od berlínské fyzioterapeutky Claudie Jung. Jak název napovídá, týká se koňských veteránů.

reklama 12B

Recenzi knihy čtěte zde:

 
Počet lidí, kteří se pyšní péčí o své „cetileté“ koně, stoupá. V Česku se dokonce stovky z nich sdružují na sociálních sítích. Hlavně skupina "CETILETÍ KONĚ, naše dlouholeté lásky" fungující na síti Facebook má přes 3600 členů. Nazdobené dorty s mrkví a jablky mohou budit úsměv, ale praktický dopad celého snažení je obrovský – koně, kteří mají kariéru za sebou, už nejsou nutně ti odložení, zapomenutí a bez zájmu svého okolí. Kniha Péče o starého koně od berlínské fyzioterapeutky Claudie Jung se do nového trendu strefuje zcela přesně.
 
Autorka dokázala v knize obsáhnout všechna témata, která se chovu koní týkají, a vhodně je zaměřit na veterány. A tak se mezi tříděním plemen na skupiny dozvíme, kterým z nich vypadají zuby jako posledním, nebo si v kapitole o očích a uších uvědomíme, že pískat na starého koně nemá smysl. Témata jako artróza, ochablé svalstvo nebo špatné trávení jsou samozřejmostí.
 
Od teorie k praxi se dostanete velmi rychle. Masáže zaměřené na posílení svalstva, lepší dýchání, na snížení bolesti kloubů nebo zkrátka jen pro relaxaci vás nejspíš donutí s knihou okamžitě vyrazit do stáje.  Na dalších stránkách najdete tipy, jak si užít společné chvíle i s koněm, na kterém už není možné jezdit. Stačí k tomu třeba pár barelů a bariér. A Jung pochopitelně dává velmi konkrétní návody na krmení nebo použití bylinek.
 
Pro některé čtenáře může kniha obsahovat příliš obecností. S vědomím toho, že staří koně putují i k lidem s téměř nulovými zkušenostmi, je ale záměr logický. I zkušení „koňáci“ najdou mnoho nepoznaného. Může to být jen detail, který starému koni zlepší život.
 
Kniha je vyvedená v pevné vazbě, na kvalitním křídovém papíru a má 128 stran. Vydalo ji nakladatelství Arcaro. Zakoupit jí můžete v e-shopu ZDE.
 
Zdroj: www.konskeknihy.cz


Štítky: Koňské knihy
reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace