Kincl s Cascarem zvítězil v Grand Prix Lešna 2015

Senzační závěr pro české barvy měly mezinárodní skokové závody CSI2* v polském Lešnu, které probíhaly ve dnech 6. – 8. března 2015. V Grand Prix dokázal Josef Kincl s Cascarem vybojovat po napínavém rozeskakování prvenství!...
08.03.2015 19:25  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Josef Kincl a Cascar. Foto archiv J. Kincla

Do rozskakování postoupilo 8 dvojic a jen třem se podařilo bezchybný výsledek zopakovat. K naší radosti Josef Kinc s Cascarem protnul cílovou čáru v nejkratším čase – 40,30 sec. Na druhém místě skončila domácí jezdkyně Natalia Czernik s Colinou, druhé místo pak obsadil Hannes Prehl s Cerou 59.

Nechybělo mnoho a mohli jsme mít v rozeskakování hned dvě žhavá želízka. Jiří Papoušek s Apolem totiž inkasoval v základní části soutěže jen 1 trestný bod za překročení časového limitu. Marek Klus s Lordanou dokončil s 8 trestnými body na 22. místě. Aleš Opatrný se Zandirem bohužel nedokončili

Velmi pěkných výsledků jsme se dočkali i ve finále střední túry. Tam Aleš Opatrný s Quintou skončil šestý následovaný sedmým Markem Klusem v sedle Crado von Wichensteina. Do první desítky se vešel díky bezchybnému výkonu ještě Jiří Papoušek se Zonnedoeptoltien. Umístil se jako devátý. Devátá byla i Francesca Kolowrat-Krakowská s Cazem C ve finále malé rundy.

V neposlední řadě je třeba zmínit druhou pozici Jiřího Papouška s Dukatem VTH ve finále túry pro sedmileté koně. V se rozeskakoval pouze s domácím Jaroslawem Skrzyczynskim s klisnou Quitoki. Ve finálové soutěži pro šestileté koně se Papouškovi dařilo s Chodcem, s nímž dosáhl na 6. nejlepší výsledek