John Whitaker nejúspěšnějším jezdcem CSI5* Basilej

Legendární Brit John Whitaker byl vyhlášen v neděli 15. ledna vítězem Prix du Vainquer, která je udělována nejúspěšnějšímu jezdci pětihvězdového mítinku CSI Basileji. Závody se jely ve dnech 12. – 15. ledna. Pro podrobnosti klikněte do článku.
16.01.2017 17:30  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

John Whitaker a Ornellaia dojeli v Grand Prix Basileje na druhém místě. Ilustrační foto: LGCT / Stefano Grasso

V Basileji (SUI) se ve dnech 12. – 15. ledna konaly výborně obsazené závody nejvyšší kategorie CSI5*.

Během nich se jezdcům podle dosažených výsledků v určených soutěžích započítávaly body do takzvané Prix du Vainquer, aby byl v poslední den vyhlášen nejúspěšnější jezdec. Stal se jím britský reprezentant John Whitaker, který letos oslaví 62. narozeniny. V Basileji nasbíral celkem 897 bodů, pomohlo mu mimo jiné druhé místo v Grand Prix.

Na druhé místo dosáhl Pius Schwizer ze Švýcarska s 889 body, třetí pak skončil v bodování napříč soutěžemi Němec Marcus Ehning (844 bodů).