Dvě místa v elitní čtyřce si z Ravenny odváží Jaroslav Hatla. Foto Kateřina Návojová
„Jsem moc rád, že ty body vyšly, jinak jsem měl smůlu, ať již na jiné znění úlohy či zřejmě naměřený delší čas v krosu,“ popsal po jízdě Jaroslav Hatla. Do závěrečného parkuru CIC3* nastupoval jako první s Fernet Af Kreffe, neboť jako jediný měl i do poslední disciplíny ještě dva koně, a po bezchybné a velmi pěkné jízdě mu bylo ohlášeno 9 trestných bodů za čas, přestože nejel pomalu. Na stejné bodové skóre dosáhl i s Westwinds El Divem, ale ten na rozdíl od Ferneta dvakrát chyboval. Jezdec v jeho sedle zkracoval nájezdy, kde to šlo, a přesto obdržel ještě jeden trestný bod za čas. Bez penalizace však nedošel žádný z účastníků.
Jaroslav Hatla si nakonec udržel druhé místo s Westwinds El Divem (65,30), neboť odstup na další soupeře měli velký. Naopak o příčku si polepšil s Fernetem Af Kreffe a se ziskem 73,70 trestných bodů obsadil čtvrté místo. „Divo chyboval vždy v kombinacích. To první byla spíš moje chyba, navedl jsem ho do trojskoku malinko z dálky, což jsem asi neměl dělat. Nemá to moc rád a pak tam někdy nohy nechá. Ale nechtěl jsem jít moc blízko, aby doskočil B a C, které bylo vždy na jeden cvalový skok (kolmák, kolmák, oxer). Do dvojskoku byl nepříjemný obrat, a tam naopak přišel malinko blíž,“ popsal jezdec. „Ale na některých skocích moc dobře vyskočil, to mě potěšil. A Fernet šel moc dobře, ty trestné body nechápu,“ doplnil.
Na startovní listině bylo v nejtěžší soutěži 18 koní, takže druhá a čtvrtá příčka každopádně zajistila, že oba koně mají na svém kontě první body na olympijské hry.
V sedle Iberona CP 22 zajel v rámci CIC2* bezchybný parkur, který je posunul o šest míst kupředu na konečnou desátou pozici. Celkově si tak tato česká dvojice odnesla ze soutěže 65,10 trestných bodů. Tento parkur měl stejnou trasu jako soutěže CIC3*, jen byl nižší. Většina jezdců zde stihla dokončit v časovém limitu bez problémů, naopak však více chybovali.
Jiný kurz byl připraven pro CIC1*, kde se představila Eliška Opravilová s Lasingem. I ti předvedli velmi vydařenou jízdu, a to bez trestných bodů. Na konto si tak nepřipsali žádné další zatížení a dokončili se ziskem 87,40 trestných bodů. „Jsem z něho nadšená, šel výborně. Moc dobře vyskakoval a snažil se,“ popsala Eliška Opravilová. „Už v krosu moc dobře skákal a dneškem mě ještě víc potěši.“
Na kompletní výsledky se dostanete ZDE.
Valach Bruno Way je schopný skokan, avšak majitelku Evu Zupančič často dokáže pozlobit. Eva přiznává, že i když na parkuru má v Bruna absolutní důvěru, v terénu musí být neustále ve střehu. Občas totiž pádu předchází motýl letící přes cestu.
Kariéra trenéra a bývalého žokeje Dalibora Töröka obsahuje různé odbočky. Před třemi lety odešel synovec Vlastimila Smolíka od koní a věnoval se sportovnímu rybolovu. Nakonec se vrátil do DS Pegas a dnes je trenérem vítězky derby Queen Of Beaufay.
Letošní mistryně ve všestrannosti v kategorii mladších juniorů Kristýna Přikrylová je od narození spojena s rodinnou stájí a JO Albert Stolany. Začátky si užívala ve voltižním oddíle, poté přešla na všestrannost a startovala také na ME v drezuře.
Merci měla být pro Denisu Hykovou koněm do parkurů stupně L. Nakonec spolu dosáhly výkonnosti ST, i když práce s touto svéhlavou klisnou přezdívanou Čokoška nebyla jednoduchá. Například své jezdkyni zlomila klíční kost v den odjezdu na závody.