reklama 11B

Hala C výstaviště v Lysé se opět mění na kolbiště

 06.03.2017 01:10 | AUTOR

Již počtvrté se hala C výstaviště v Lysé nad Labem mění na závodní jezdeckou arénu, ve které bude od 22. do 26. března 2017 probíhat Jezdecký festival. Soutěžit se bude na kolbišti o velikosti 61 x 26 metrů, opracoviště má rozměry 55 x 18 metrů...

reklama 12C

 
Pokládka jezdeckého povrchu začala jako obvykle necelé tři týdny před zahájením akce. Není to totiž vůbec jednoduchá záležitost. „Nejprve se pokládají speciální gumové rohože, na které přijde vrstva pískové směsi s geotextiliemi. Tato směs musí být pečlivě namíchána, aby povrch byl pružný a zároveň bezpečný pro koně. K tomu, aby fungoval tak, jak má, musí být také důkladně uválcován a prokropen vodou. O vše se pečlivě starají zaměstnanci Výstaviště Lysá nad Labem pod dohledem odborníků ze společnosti BD Tech. Ta je dodavatelem povrchu a každoročně připravuje nejen jeho pokládku a údržbu, ale také nezbytné doplňování. Každým použitím totiž dochází k nemalým ztrátám. Jemný písek roznášejí koně na kopytech po areálu a snadno jej rozfoukává vítr také při pokládání a sklízení. Část se pak vyplaví během zavlažování vodou,“ vysvětluje ředitel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský. 
 
Zatímco v jezdeckých areálech s celoročním provozem se pískový povrch usazuje i několik týdnů, než je pro koně a jezdce ideální, v případě Jezdeckého festivalu je na to podstatně kratší doba. To však na kvalitě nesmí být znát. „Jsme moc rádi, že se zástupci BD Techu v čele s paní Lenkou Formánkovou kvalitě povrchu věnují velmi intenzivně a jsou pro nás i pro účastníky závodů základem úspěchu. Na nekvalitně připraveném kolbišti by samozřejmě jezdci se svými koňmi startovat nechtěli. I kdybychom vše ostatní připravili na jedničku, pokud by povrch nesplňoval přísná kvalitativní kritéria, akce by skončila neúspěchem,“ říká Josef Malinovský. „Po zkušenostech ze tří předešlých ročníků jsme však přesvědčeni, že kvalita povrchu bude opět na nejvyšší možné úrovni a jezdcům s koňmi se na něm bude dobře soutěžit,“ dodává. 
 
Od středy 22. do neděle 26. března se v hale C výstaviště Lysá nad Labem uskuteční celkem 36 soutěží pod hlavičkou České jezdecké federace a více jak desítka dalších jezdeckých ukázek. Podrobnosti o programu najdete na adrese www.jezdeckyfestival.cz.


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE