Festivalová sobota nabídla drezuru a voltiž

EquiTV vám přináší souhrnnou videoreportáž ze čtvrtého dne Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem. Tím byla sobota 19. března a sportovní program byl věnován drezurním a voltižním soutěžím. To nejzajímavější z těchto dvou disciplín najdete níže.
26.03.2016 11:05  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Sobota 19. března nabídla návštěvníkům Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem soutěže ve dvou umělecky laděných jezdeckých disciplínách. Dopoledne bylo věnováno drezurám a odpoledne voltiži

V drezurní volné sestavě na hudbu úrovně Intermediate I byly dvě dvojice rozhodčími ohodnoceny známkou vyšší než 70 procent. První z nich byla Hana Vášáryová s hřebcem Rock For Hit. Za svůj výkon získala 71,291 procenta a vybojovala tak druhé místo. Přibližně o půl procenta vyšší známku dostala úřadující mistryně České republiky Tereza Hábová v sedle Jamese Bonda a dvojice si tak v této soutěži dojela pro vítězství

Nejvyšší úrovní, kterou lze v podání drezurních jezdců vidět, je Grand Prix. Do této úlohy, kterou drezurní část festivalu končila, nastoupili tři jezdci. Hodnocení 59,750 procent si vyjela Vanda Bělinová s valachem Amperem, což stačilo na konečné třetí místo. Na druhu příčku dosáhla Alena Ticová, která startovala v sedle Counter-Stara. Jejich výkon ocenil sbor rozhodčích více než 61 procenty. Vítězem nejobtížnější drezurní soutěže se stala dlouholetá reprezentační dvojice Fabrizio Sigismondi a Trevis Jospo, kteří vyhráli s rozdílem více než 7 procent. Pojďte si jejich jízdu vychutnat chvíli bez komentáře...

Sobotní odpoledne patřilo českým voltižérům, kteří nastoupili do pěti soutěží. V kategorii A žen i mužů se rozhodčím nejvíce líbila sestava Kateřiny Kocurové, která cvičila na koni Rubikon. Na stejném koni vedeném lonžérkou Andreou Videnkovou cvičila také vítězka ženské juniorské kategorie B Vanesa Krištofová. Pro nejvyšší příčku si dojela se známkou 7,010. Nejlepší výkon v mezi ženami seniorkami podala Nikol Mikysková. K prvnímu místu dopomohl kůň Aquaris, kterého lonžoval Ladislav Menšík.

Vysoko hodnocené výkony viděli diváci v mužské kategorii. Marek Hablovič na Condorovi zajel třetí nejlepší sestavu, za kterou dostal známku 7,431 bodu. Cestu na festival si našel i český voltižní jezdec číslo jedna Lukáš Klouda. Start v Lysé byl jeho prvním po finále Světového poháru, kde dojel šestý. Tentokrát ho při jednom z cviků potkal pád a udělená známka stačila na druhou příčku. Zaváhání Lukáše Kloudy využil další muž z české voltižní špičky Josef Zelinka. Předvedl čistou sestavu a s bezmála osmibodovým přídělem se radoval z prvního místa.

Soutěž skupin přilákala tři družstva. Nejvíce se dařilo drásovským voltižérům, kteří si pod vedením Petry Cinerové dojeli na koni Quido pro vítězství.