Favorit Exell v úvodu finále SP v Bordeaux třetí

Překvapením začalo finále Světového poháru spřežení 2015 / 2016. První kolo se jelo v sobotu 6. února v pozdních večerních hodinách a největší favorit Australan Boyd Exell, který byl v kvalifikacích k neporažení, dojel v první části až třetí…
07.02.2016 08:50  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Šestice nejlepších vozatajů ze základních kvalifikačních kol Světového poháru, doplněná o jednoho účastníka s divokou kartou, nastoupila v Bordeaux do prvních finálových jízd v sobotu 6. února

Před finále byl do role hlavního favorita pasován hvězdný australský vozataj Boyd Exell, který kromě jedné kvalifikace prošel základními koly neporažen. Navíc je šestinásobným vítězem série a držitelem titulu FEI sportovec roku 2015. Nicméně v Bordeaux se v sobotu potvrdilo, že nikdo není neomylný a jezdectví je nevyzpytatelný sport, v němž favorité vlastně neexistují…

Exell totiž dokončil první kolo „až“ na třetím místě. Porazili jej Nizozemci Koos de Ronde a IJsbrand Chardon. Pokud by nebylo chyb na překážkách, nejrychlejší by byl Chardon a Exell by byl druhý. Oba však jednou shodili míček a přičítaly se jim trestné sekundy.

Z výhody čisté jízdy tak těžil Koos de Ronde, který první kolo vyhrál s celkovým skóre 144,26 sekund. Druhý Chardon dojel v čase 144,70 sekund, z toho 5 bylo trestných a třetí Exell měl výsledek 145,22 včetně 5 trestných sekund

Druhé kolo je na programu v neděli 7. února v 13.25 hodin. Exell je bez pochyb nejlepším vozatajem čtyřspřeží posledních let a od vedoucího Nizozemce jej dělí jedna sekunda. V neděli se tedy diváci dočkají jistě neskutečně napínavé soutěže, Chardon a de Ronde totiž také patří ke světové elitě.

Za Exellem jsou ještě Jerome Voutaz (SUI), Michael Brauchle (GER), Georg von Stein (GER) a Sebastien Mourier (FRA). Ti však už posbírali větší odstup.