Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
reklama 11B

reklama

Brněnský předvýběr hřebců v reportáži EquiTV

 15.03.2018 10:23 | AUTOR

ikonka

Asociace svazu chovatelů koní pořádala v sobotu 3. března v hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně předvýběr hřebců do plemenitby. V reportáži se můžete podívat na mladé hřebce různých plemen, kteří před komisí uspěli.

reklama 12B

REPORTÁŽ Z BRNA SLEDUJTE ZDE

V sobotu 3. března se v hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně konal předvýběr hřebců pořádaný Asociací svazů chovatelů koní v České republice. Celkem při něm bylo předvedeno bezmála třicet koní různých plemen. 

Třináct z nich usilovalo o zařazení do plemenitby nebo alespoň o takzvaný předvýběr. Jedním z těch, kteří byli předvybráni, je německý jezdecký pony Top Kornetto. Tento tříletý bělouš po otci Top Berlin bude moci připouštět po splnění výkonnostních zkoušek. Před komisí uspěl rovněž český sportovní pony Speedy. Jedná se o zástupce českého chovu, jehož otcem je Bohemian Freyr.

V Česku narozený hafling Admer, který má v původu zapsaného otce Armina Q, byl vybrán, což znamená, že byl uznán rovnou plemeníkem. Prémii a titul 2. rezervní vítěz získal německý jezdecký pony Golden Ray. Tento nositel atraktivní barvy palomino je potomkem hřebce Golden Challenge H a byl dovezen z Německa.

Další ze zástupců německých jezdeckých pony Oldstaj Princip Boy oslovil komisaře natolik, že byl rovněž přímo vybrán a může začít působit v plemenitbě okamžitě. Odnesl si navíc titul 1. rezervní vítěz. Nejúspěšnějším hřebcem celé akce byl český sportovní pony jménem Makýr Šargoun, který získal nejen možnost působit jako plemeník, obdržel také prémii a titul šampion předvýběru.reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace