Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11C

reklama

Berlín hostil dvanácté kolo Global Champions 2018

 03.08.2018 12:57 | AUTOR

ikonka

Dvanácté zastavení na okruhu parkurových závodů Global Champions se konalo ve dnech 27. až 29. července v Berlíně. V rozpisu mítinku nemohly chybět obě dvě klíčové túry, v nichž jsou účastníci této prestižní série bodováni. Více v reportáži EquiTV!

reklama 12C

REPORTÁŽ Z GC V BERLÍNĚ NAJDETE V TOMTO ODKAZU

Dvoukolová soutěž týmů Global Champions League byla zahájena v pátek a za družstvo Prague Lions do ní nastoupili Peder Fredricson a Gerco Schröder. Švéd Fredricson překonal parkur s překážkami do 155 centimetrů v sedle hřebce Hanssona bez zaváhání. Jeho nizozemský kolega Gerco Schröder dovezl s běloušem Glock's Cognac Champblanc jednu chybu a Pražští lvi byli v polovině soutěže se čtyřmi trestnými body sedmí. O den později čekal dvoučlenné týmy kurz s překážkami do 160 centimetrů. Gerca Schrodera vystřídal Belgičan Niels Bruynseels, který dokončil obtížný parkur na hnědákovi Delux van T & L s jedním zaváháním. Peder Fredricson pro druhé kolo vyměnil koně a s jedenáctiletým valachem Christianem K inkasoval trestné body za dvě shození. Celkové skóre Pražských lvů činilo šestnáct trestných bodů, což znamenalo v konečném pořadí pokles na desáté místo. 

Celkem čtyři týmy vyšly z pátečního první kola bez bodového zatížení, jen jedinému se však podařilo udržet čisté konto i o den později. Byli to zástupci celku St. Tropez Pirates. Pieter Devos z Belgie překonal bez trestných bodů první kolo v sedle Aparta. Druhou jízdu dokončil se shodným výsledkem s desetiletým hřebcem Claire Z. Partnerkou pro berlínské ligové klání mu byla Australanka Edwina Tops-Alexander, která oba těžké parkury absolvovala čistě s klisnou Californií. Na druhé místo se po chybách soupeřů propracovali jezdci London Knights. Z první části měli čtyři trestné body, jež inkasoval Švýcar Martin Fuchs s Clooneym. Ten však v sobotní stošedesátce už nezaváhal, stejně jako jeho týmový kolega Olivier Philippaerts z Belgie, který dovezl s hřebcem Legend of Love dvě nuly. 

Právě Londýnští rytíři jsou po dvanácti kolech seriálu na vedoucí pozici s 269 body. S odstupem 21 bodů jsou druzí Valkenswaard United a třetí místo drží s rozdílem dalších 63 bodů jezdci z Miami Celtics.Pražští lvi jsou tři kola před finálovým mítinkem Prague PlayOffs, jenž se odehraje během prosince v pražské O2 areně, na jedenácté příčce průběžného bodování.

Sobotní odpoledne patřilo druhému z tradičních vrcholů závodů Global Champions, a to soutěži Grand Prix s překážkami do 160 centimetrů. Představili se v ní také dva členové týmu Prague Lions. Gerco Schröder překonal s koněm Cognac Champblanc náročnou trasu kurzu z dílny německého stavitele Franka Rothenbergera s pěti trestnými body, což stačilo na šestnácté místo. Niels Bruynseels postoupil s klisnou Cas de Liberte po bezchybném výkonu do rozeskakování, v němž opět nezaváhal. Dosažený čas stačil na skvělou čtvrtou příčku. Na stupně vítězů se probojoval Pieter Devos z Belgie. V sedle hnědáka Claire Z dokončil rozeskakování s nulou v čase 39,10 sekundy a dojel třetí. 

Domácí reprezentant Christian Ahlmann sahal po obhajobě vítězství z roku 2017. S Clinterxem Z se dostal rovněž do rozeskakování, v němž opět nechyboval. Čas 36,65 sekundy však stačil nakonec na druhé místo. Bez shození a o více než sekundu rychleji dokázal projet kurzem Alberto Zorzi na klisně Fair Light van T Heike. Ital si tak zajistil vstupenku na pražský mítink Prague PlayOffs, při němž se zúčastní soutěže Super Grand Prix vyhrazené vítězům jednotlivých Velkých cen.

Žebříček jednotlivců v rámci Longines Global Champions Tour vede nadále Ben Maher z Velké Británie, který má na svém kontě 237 bodů. S odstupem 22 bodů se na druhé příčce drží nizozemský jezdec Harrie Smolders, třetí je se ztrátou tří bodů Edwina Tops-Alexander.reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace