Badminton vede po krosu Ingrid Klimke

Během soboty 6. května čekala na účastníky náročné soutěže ve všestrannosti při Badminton Horse Trials terénní jízda. Ta zamíchala pořadím, neboť většina jezdců získala nějaké trestné body. Do čela se s náskokem 0,4 bodu dostala Ingrid Klimke…
06.05.2017 20:16  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Německá jezdkyně Ingrid Klimke sedlá v Badmintonu koně Horseware Hale Bob Old. Po drezurní zkoušce figurovala na druhé příčce, díky dobré terénní jízdě jí však aktuálně patří pozice nejvyšší. V sobotu inkasovala pouze 3,2 trestných bodů za překročený čas. Po dvou disciplínách tak má na kontě 39,6 trestných bodů.

Jedním z těch, kdo prošel sobotní terénní jízdou bezchybně, byl Michael Jung. S koněm La Biosthetique Sam se díky tomu dostal z deváté příčky po drezuře na druhou pozici. Na první místo přitom ztrácí pouze 0,4 bodů. Elitní trio pak uzavírá Andrew Nicholson a Nereo (40,4 trestných bodů).

Pouze dva jezdci zvládli překonat nástrahy terénní jízdy bez chyb a ve stanoveném čas. Druhým byl Tim Price, který se s koněm Xavier Faer dostal z 34. místa na aktuálně čtvrtou pozici! Naopak jedno zastavení posunulo na 19. příčku po drezuře vedoucího Christophera Burtona s koněm Graf Liberty.