reklama 11D

Nations Cup v Cáchách vyhráli Irové. Finišman ani nemusel do druhého kola

ikonka

Po skvělém výkonu francouzských parkurových jezdců v nedávném kole Ligy národů v Rotterdamu se o další podobnou podívanou postarali Irové. Ti s čistým kontem vyhráli skokový Mercedes Nations Cup při jezdeckém festivalu CHIO v Cáchách.
05.07.2024 14:18  |  Autor: Lucie Spiwoková  |  Foto: Jasmin Metzner  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 

Nejlepší skoková družstva světa předvádí před olympiádou v Paříži formu. Nejprve okouzlili jezdeckou veřejnost Francouzi při Lize národů v červnu v Rotterdamu, ve čtvrtek 4. července se blýskli Irové, kteří vyhráli Nations Cup v Cáchách. 
 
Irský tým sice na rozdíl od Francouzů v ligovém mítinku nedokázal dokončit úplně všechny jízdy bez shození, ale v součtu přesto zapsal čistí skóre. Druhé kolo jim vyšlo natolik dobře, že finišman ani nemusel unavovat svého koně.
 
V prvním kole se Irům škrtala jedna chyba, jíž se dopustil Denis Lynch s hřebcem Vistograndem. Bertram Allen na koni Pacino Amiro, Shane Sweetnam s valachem jménem James Kann Cruz a Cian O´Connor hnědákem Fancym de Kergane nechybovali. V druhých jízdách pak první tři dvojice přidaly nuly, takže O´Connor ani nemusel druhou jízdy absolvovat a irské družstvo dokončilo jako jediné s čistým kontem.
 
Druhé místo brali Mexičani s jednou započítanou chybou. I oni měli v řadách členy s dvojitou nulou, a to Andrese Azcarragu s hřebcem jménem Contendros 2 a Eugenio Garza Perez s Contagem. Federico Fernandez s Romeem v prvním kole shodil dvě překážky, což se škrtlo jako nejhorší výsledek týmu. V druhém kole měl jednu chybu. Nicolas Pizzaro na klisně Pia Contra měl napoprvé nulu a v druhé jízdě se škrtalo devět trestných bodů, které nasbíral. 
 
Třetí skončili Britové, kteří měli po dvou kolech také jednu chybu, ale horší součet časů. V britských barvách se nepočítaly oba výsledky Harryho Charlese s valachem Casquem Blue. Ben Maher na klisně Dallas Vegas byl dvakrát čistý, stejně jako Scott Brash s Hello Jefersonem. Týmu se započítala jedna chyba Roberta Whitakera s Vermentem z druhého kola. 
 
Za Iry, Mexičany a Brity následovali Belgičani, Švédi, Němci, Francouzi, Nizozemci, Američani a Švýcaři.
 
Výsledky jsou ZDEApliakce EQUINET
Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první!
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13C

NEPŘEHLÉDNĚTE