reklama 11C

Závody CDI v Olomouci potvrdily, že v Česku rostou velké drezurní naděje

ikonka

Minulý týden proběhl v Olomouci Světový pohár v drezuře. Ačkoliv v hlavních soutěžích nestartoval nikdo z Čechů, při pohledu do mladších věkových kategorií rozhodně není důvod k pesimismu. Vyrůstají nám zde velké jezdecké naděje do budoucna.
28.05.2024 12:05  |  Autor: Josef Malinovský, tisková zpráva ESC Olomouc  |  Foto: Josef Malinovský  |  Rubrika: Sport  | 
REPORTÁŽ
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 
Třetí ročník mezinárodních drezurních závodů v Olomouci skončil velkým úspěchem pro dvě české jezdkyně – Alici Hubáčkovou a Johanu Vášáryovou. Oběma se podařilo vybojovat ve své hlavní věkové kategorii vítězný hattrick, a navíc byly úspěšné i na vyšší úrovni.
 
Alice Hubáčková startovala v dětské túře na sedmiletém valachovi Versailles 8 a ani jednou nenašla přemožitele. Hned dvakrát překonala hranici 78 % a radovala se tak navíc i z osobního rekordu v rámci hodnocení rozhodčích.
 
Mezi dětmi byla úspěšná také Jasmína Vášáryová, jež s valachem Friday I'm in Love skončila druhá, třetí a opět druhá. Podobně se dařilo i Lucii Kodytkové na poníkovi Belagio HS. Dvakrát sice byla třetí, ale v neděli si při volné sestavě na hudbu polepšila na stříbrnou příčku a jen osm desetin ji dělilo od sedmdesátiprocentní hranice. 
 
Při juniorských úlohách doslova zářila Johana Vášáryová v sedle klisny Bona Dea. Ve čtvrtek zvítězila díky 68,636 %, v sobotu jí sbor rozhodčích ohodnotil 70,588 % a nedělní kür dokonce zajela za skvělých 75,167 %, zatímco její soupeřky měly o pět i více procent méně. V této skupině se prezentovala velmi solidně také již zmíněná Alice Hubáčková. Na valachovi Dieu D'Amour 3 si dojela mezi silnou konkurencí pro druhou a třetí pozici, jen nedělní volnou sestavu mezi juniory neabsolvovala. 
 

Psali jsme: Usměvavá Litevka nenašla v Olomouci přemožitele. Svůj um ukáže i v Paříži

 
V soutěžích mladých jezdců předváděla skvělé výkony Florentina Jöbstl z Rakouska, která má za sebou s hřebcem Bodyguard 49 již celou řadu úspěchů, včetně medaile z evropského šampionátu. Není tak divu, že se i v Olomouci umísťovala na předních pozicích, a když ji v pátek dokázala překonat Johana Vášáryová na Silky Moves, zařadila tento triumf mezi největší úspěchy dosavadní kariéry. Ve čtvrtek byla Vášáryová druhá a v neděli třetí. O půl procentního bodu ji předstihla kromě Jöbstl ještě Australanka Kate Kyros. Ta ve dvojici s hřebcem Intro K měla již před tím na svém kontě dvě třetí místa. 
 
Pozornost příznivců drezury na sebe v Olomouci upoutal i Kanaďan Ryan Torkkeli, jemuž se dařilo nejen ve tříhvězdičkových úlohách. V páteční Grand Prix i v nedělní Grand Prix Special vyhrál na valachovi Sternenwanderer a přemožitele nenašel ani v sobotní úloze Intermediate II na úrovni dvou hvězd, při níž za sebou nechal dvě Češky – Evu Jančaříkovou s klisnou Jolyn M a Petru Miki Civišovou na valachovi Europe-M. Naopak mu nevyšla úvodní Intermediate A, v níž vyhrála Jančaříková a Torkkeli skončil až třetí. Premiérový triumf na mezinárodní úrovni zažila v soutěžích s jednou hvězdou Aneta Havlíčková na klisně Fieneke. Stalo se tak při nedělním küru, v němž jí rozhodčí udělili 70,967 %.
 
Největší hvězdou celého mítinku byla každopádně Justina Vanagaite-Samuile z Litvy, která si dokázala získat olomoucké publikum už v loňském roce, a i letos suverénně ovládla obě soutěže započítávané do Světového poháru. Při páteční Grand Prix obdržela 68,152 % a v sobotní Grand Prix Freestyle dosáhla dokonce na 75,685 %. 
 
Zdroj: tisková zpráva ESC Olomouc
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE