reklama 11B

Usměvavá Litevka nenašla v Olomouci přemožitele. Svůj um ukáže i v Paříži

ikonka

Pokud by se měl vybrat jeden zahraniční jezdec, který utkvěl v paměti většině návštěvníků mezinárodních drezurních závodů v Olomouci, tak to bude Justina Vanagaite-Samuile. Čtyřiatřicetiletá Litevka je nejen úspěšná, ale navíc si umí získat publikum.
25.05.2024 21:23  |  Autor: Josef Malinovský, tisková zpráva ESC Olomouc  |  Foto: Josef Malinovský  |  Rubrika: Sport  | 
FOTOGALERIE
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

 
Třetí ročník mezinárodních drezurních závodů v Olomouci vyvrcholí sice až v neděli, ale již v sobotu byla na programu divácky nejatraktivnější soutěž. Tou byla Grand Prix Freestyle CDI-W, která je součástí Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace (FEI). 
 
Rozhodčím se nejvíce líbila volná sestava na hudbu v podání litevské reprezentantky Justiny Vanagaite-Samuile v sedle valacha Nabab. Získala v průměru 75,685 % a všem přítomným dokázala, že se neztratí ani při letních olympijských hrách v Paříži, kam se kvalifikovala jako jednotlivec. 
 
Velmi solidní výkon předvedla také Diana Porsche z Rakouska. Pravnučka známého automobilového konstruktéra Ferdinanda Porsche startovala na valachovi Douglas a dosáhla s ním na skóre 74,095 %, což jí stačilo na druhé místo. Třetí byl Němec Maik Kohlschmidt na klisně Pasadena, jenž obdržel zhruba o půl procentního bodu méně. 
 
Z českých jezdců se dařilo především těm v kategoriích dětí a juniorů. Mezi dětmi dosáhla na svůj osobní rekord 78,650 % Alice Hubáčková s valachem Versailles 8. „Jsem moc šťastná, jelikož se nám to dnes opravdu povedlo, ale zároveň jsem si vědoma toho, že by to šlo ještě lépe,“ skromně konstatovala v krátkém rozhovoru pro on-line vysílání tato talentovaná jezdkyně a rychle spěchala do sedla valacha Dieu d´Amour, s nímž startovala v juniorské úloze. Umístila se s ním třetí za rakouskou jezdkyní Hannou Loos na valachovi Franz Silbercurl a Johanou Vášáryovou v sedle klisny Bona Dea. Té k triumfu stačilo 70,588 %. 
 
„Dnes to bylo v porovnání se čtvrtkem snadnější vítězství, jelikož první den to nebyla naše nejsilnější úloha. Dnes to sice nebylo také úplně skvělé, jelikož jsme malinko uspěchaly krokovou pasáž. Kobyla si asi myslela, že je to úloha na čas,“ pronesla s úsměvem před televizní kamerou. Čtyřdenní program CDI v Olomouci vyvrcholí v neděli sérií volných sestav na hudbu, ale také úlohou FEI Grand Prix Special. Podrobnosti zájemci najdou na www.escolomouc.cz.
 
Zdroj: tisková zpráva ESC Olomouc
 
 FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE