reklama 11B

Vanagaite se vrátila do Olomouce v top formě. Vyhrála páteční Světový pohár

ikonka

Litevská reprezentantka Justina Vanagaite-Samuile je jednou z hlavních hvězd Světového poháru v drezuře, jenž hostí v těchto dnech olomoucké Equine Sport Center. V rámci přípravy na olympijské hry se v pátek představila divákům v sedle valacha Nabab.
25.05.2024 00:34  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Josef Malinovský  |  Rubrika: Sport  | 
FOTOGALERIE
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 
Mezinárodní drezurní závody v Olomouci mají za sebou první vrcholnou soutěž bodovanou do Světového poháru. Páteční úlohu FEI Grand Prix CDI-W zvládla nejlépe Justina Vanagaite-Sauile z Litvy, která získala 68,565 % a zaslouženě zvítězila. 
 
Druhou příčku obsadila další z potenciálních olympijských účastnic – Žaneta Skowronská-Kozubik reprezentující Polsko. V sedle valacha Love Me obdržela od rozhodčích 67,935 %. O půl procentního bodu méně měl Němec Maik Kohlschmidt na klisně Pasadena a skončil tak třetí.
 
 
Velmi kvalitní obsazení měla i předešlá Grand Prix CDI3*, v níž byla taktéž druhá již zmiňovaná Žaneta Skowronská. V této úloze dosáhla na klisně Sunny Sunday G skóre 66,391 %. Nestačila tak pouze na Kanaďana Ryana Torkkeliho ve dvojici s valachem Sternenwanderer. 
 
Čeští jezdci ve dvou nejvyšších úrovních zastoupeni nejsou, a tak domácí příznivce drezury alespoň potěšilo několik dílčích úspěchů v méně náročných soutěžích. Vítězkou FEI Intermediate A při CDI2* se stala Eva Jančaříková s klisnou Jolyn M, za níž skončila druhá Petra Miki Civišová na valachovi Europe-M. 
 

Psali jsme: Vyhrát nad Bodyguardem je pro mě životní úspěch, říká Johana Vášáryová

 

Na velmi ceněný triumf dosáhla mezi mladými jezdci Johana Vášáryová na valachovi Silky Moves. Předstihla totiž čtvrteční vítězku této túry Florentinu Jöbstl s hřebcem Bodyguard 49. „Porazit Bodyguarda, který byl třetí na mistrovství Evropy, je pro mě životní úspěch. Myslím, že to dnes byla hodně kvalitní úloha, bylo tam sice pár chybiček, jako vždy, ale jsem spokojená,“ uvedla při rozhovoru do internetový přenos Johana Vášáryová.
 
CDI v Olomouci pokračuje nabitým programem i o víkendu. V sobotu se začíná úlohami pro mladé koně, na které navážou děti, junioři a starší věkové kategorie. Divácky nejatraktivnější volná sestava na hudbu FEI Grand Prix CDI-W začne v 16 hodin a 15 minut. Podrobnosti zájemci najdou na adrese www.escolomouc.cz.
 
Zdroj: tisková zpráva ESC Olomouc
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13C

NEPŘEHLÉDNĚTE