reklama 11B

Wroblewski vyhrál švédskou Velkou národní, Epic Pass zářil v Drážďanech

ikonka

Ve dvou zemích se v sobotu zrodily výrazné úspěchy českých dostihových barev. Švédská Velká národní ve Strömsholmu se stala kořistí Pretty Kinga z tréninku Grega Wroblewského, hřebec Epic Pass ze stáje Arenzo pokračuje ve skvělých výkonech v Německu.
15.06.2024 22:00  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Bohumil Křižan / Jockey Club ČR  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

Potřetí v kariéře připravil trenér Greg Wroblewski vítěze švédské Velké národní. Jeho pětiletý svěřenec Pretty King ze stáje Wieslawa Jakuba Kartuse si pohrál s trojicí soupeřů a dominoval v 53. Svenskt Grand National (4500 m, 207 000 šv. kr.) ve Strömsholmu. Ve valachově sedle byl Niklas Lovén, který v největší švédské steeplechase debutoval před neuvěřitelnými 33 lety.

Dostih odtáhl Last Reference, což Pretty Kingovi umožnilo cválat v klidu na pozici. Za dvanáctou překážkou zavelel Lovén k rozhodujícímu nástupu a postupně navýšil svůj náskok na dvanáct délek. “Trochu jsme se s Pretty Kingem v prvním okruhu spolu přetahovali, moc se mu počáteční tempo nelíbilo. V závěru ale nebylo co řešit,” řekl po doběhu Lovén.

Pretty King se loni dvakrát prosadil ve Wroclawi a doběhl třetí ve steeplechase Graded 3 v Meranu. V aktuální sezoně startoval dvakrát ve Wroclawi, kde byl nejprve pátý a v květnu ztratil jezdkyni.

 

Čtěte také: Brněnské dostihy ovládl Syndikát V3J, barvy Nagano Golda slavily hattrick

 

"Myslím, že má velkou budoucnost. V posledních startech ho trochu pronásledovala smůla, ale věděl jsem, že má na víc a nevzdával jsem to," konstatoval Wroblewski. Polský trenér působící v Albertovci veze ze Strömsholmu double, v dostihu amatérů Fegentri na 3700 metrů se prosadil Ambrosius pod Italem Chieregatim Lorenzem.

Epic Pass v Německu k nezastavení

Jeden český úspěch vidělo v sobotu i zaplněné hlediště v Drážďanech. Šestiletý hřebec Epic Pass ze stáje Arenzo, který se letos již prosadil v Hoppegartenu, ukázal v trojkovém handicapu Preis der TB Effizienzberatungs GmbH (1500 m, 7000 eur) opět svůj speed a bojovnost.

Pod Davidem Liškou rozbalil v krátké drážďanské rovině velký závěr a vyhrál jistě o půl délky. Pro trenéra Jana Ráju to bylo páté letošní vítězství na německých drahách. Ze čtyř dalších českých zástupců dosáhl na dotaci ještě pátý Amos.

Ve čtyřkovém handicapu na 2200 metrů si navzdory kurzu 236:10 doběhla pro blízkou čtvrtou příčku Blue Queen, kterou trenérka Jana Manová svěřila Milanu Zatloukalovi. Ve stejné kategorii na 1400 metrů finišovala spolehlivá veteránka Aniela s Tomášem Romanem na pátém místě.

V Lyonu Parilly se dočkal svého prvního francouzského umístění tříletý Chamberi ze stáje Václava Slováka. Svěřenec Zdena Koplíka skončil čtvrtý v maiden Prix Laurent Descours (1600 m, 21 000 eur), v jeho sedle byl Enzo Crublet.
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE