EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11D

reklama

Vozatajské ME 2022 v Aszáru. Závodit budou děti, junioři i jezdci U25

 25.12.2021 14:00 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

V pestré paletě jezdeckých šampionátů FEI najdeme i ten, který je určený pro děti, juniory a mladé jezdce do 25 let v soutěžích spřežení. Mistrovství Evropy jezdců v těchto věkových kategoriích hostí v sezoně 2022 maďarský Aszár.

reklama 12D

 

Mezinárodní jezdecká federace plánuje na sezonu 2022 celkem čtrnáct světových nebo evropských šampionátů. Své kontinentální mistrovství budou mít i děti, junioři a mladí jezdci ve věku do 25 let ve vozatajské disciplíně. Proběhne od 16. do 21. srpna v maďarském městě Aszáru nedaleko Kisbéru, který leží jen asi třicet kilometrů jižně od slovenského Komárna.
Jezdci v mladších kategoriích závodí s poníky a zapřahají jednospřeží či dvojspřeží. S velkými koňmi se představí jen účastníci U25. 
 
Právě hostitelé, tedy Maďaři, patří k národům, kterým rostou naděje pro soutěže spřežení. Na posledním šampionátu ve Francii v Selestat v roce 2021 získali jejich reprezentanti hned několik medailí. Tradičně se vysoko v individuálním pořadí objevovali i zástupci Polska, cenný kov putoval i do Irska. Úspěšní jsou však hlavně Němci, kteří vyhráli týmové hodnocení před stříbrným Nizozemím a bronzovou Francií.
 
Ilustrační foto: Richard Juilliart / FEI


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace