ŽIVĚ dostihy, working equitation, klusáci, chladnokrevníci, paravoltiž
reklama 11C

Strzegom přivítá pony jezdce. Proběhne tam evropské mistrovství 2022

 23.12.2021 14:00 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Parkurové skákání, drezura a všestrannost se spojí tradičně při mistrovství Evropy jezdců na pony. Stejně jako v uplynulé sezoně se jeho dějištěm stane polská Strzegom. Fanoušci z České republiky to tak nebudou mít daleko.

reklama 12B

 

Tradičním dějištěm evropských šampionátů pro jezdce na pony je polská Strzegom. V roce 2022 to nebude jinak. V termínu od 3. do 7. srpna se tam představí zástupci tří disciplín: drezury, všestrannosti a parkurového skákání.
 
Česká republika se prezentuje především v drezuře. V uplynulé sezoně měla na mistrovství Evropy Annu Procházkovou s Nice Guyem a Zuzanu Hradilovou s koněm Arturo Martini. Lépe se dařilo první jmenované jezdkyni.
 
Svojí nejmladší generaci prezentovaly úspěšně drezurní velmoci. Zlato v týmech vybojovali Němci před stříbrnými Dány a bronzovými Nizozemci. Nejlepší finálový Freestyle zajela německá dvojice Rose Oatley. Druhé místo patřilo také německým barvám, zásluhou Antonie Roth a třetí příčku obsadila Dánka Sophia Boje Obel Jorgensen.
 
To v parkurovém skákání dominovali zástupci Francie, kteří si odvezli zlato jako tým. Za nimi se na stupních vítězů seřadili Nizozemci a Norové. Také v individuální hodnocení zářili jezdci Francie. Mistryní Evropy 2021 je Jeanne Hirel, která vyhrála v sedle poníka Vedouz de Nestin. Stříbro má další Francouzka Marie Ann Sullivan a brozn získal Nizozemec Siebe Leemans.
 
Družstva na medailových pozicích ve všestrannosti dojela takto: Francie, Německo, Irsko. První místo a evropský titul si vyjela francouzská dvojice Mae Rinaldi a Boston du Verdon. Druhé místo obsadil Ir Ben Connors a třetí skončila Sophie Weening z Nizozemí.
 
O první srpnové neděli roku 2022 se rozhodne o dalších vycházejících hvězdách jezdeckého sportu. Fanoušci, kteří to chtějí vidět na vlastní oči, nemusí absolvovat dlouho cestu. Strzegom leží přibližně osmdesát kilometrů severně od Náchoda.
 
Foto: Lukasz Kowalski / FEI


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE