reklama 11D

reklama

Váňa zůstává v čele asociace steeplechase, Pardubice představily plány

 13.01.2020 10:27 | AUTOR

ikonka

Řešit pokles startujících koní z poslední doby a stabilizovat situaci patří k hlavním cílům Dostihového spolku Pardubice, který na sobotním valném shromáždění České asociace steeplechase představil několik novinek.

reklama 12C
Na závodišti v Pardubicích se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoci stabilizaci počtu startujících koní.
 
Pardubický pořadatel pro letošní rok upravuje schéma překážkových mítinků. Před čtyři kvalifikační soboty na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou přidává páteční mítinky s rovinovými dostihy a proutěnými překážkami. U některých dostihů uvažuje také o snížení startovného.
 
"To vše má jediný cíl – umožnit více koním běhat odpovídající dostihy a současně si na závodišti vychovávat novou generaci třeba i pro Velkou pardubickou," uvedl Dostihový spolek v tiskové zprávě.
 
"Zaznělo tu, že jsme první pořadatel dostihů, který se současnou situací českého turfu začal v takovém rozsahu zabývat. Jsem rád, že se valné hromady účastnil i nový prezident Jockey Clubu ing. Josef Bečvář, protože překážkový sport nutně potřebuje řešit především ekonomiku," shrnul jednání valného shromáždění asociace z pohledu pardubického pořadatele správce dráhy Jiří Janda.
 

Soňa Froňková: Startér má setinu vteřiny, v té chvíli je to reflex

 
Česká asociace steeplechase je chovatelsko-majitelský svaz, který sdružuje především chovatele, majitele, trenéry a jezdce překážkových dostihů. Mimo jiné schvaluje překážková závodiště a jejich dráhy či propozice překážkových dostihů v České republice. Je řádným členem Jockey Clubu ČR.
 
Na lednovém valném shromáždění se uskutečnila také volba výboru asociace, pozici předsedy obhájil Josef Váňa starší.
 
 
Zdroj: tisková informace Dostihového spolku
 
Ilustrační foto: Václav Volfreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace