reklama 11A

V Královicích proběhla kvalifikace mistrovství Evropy ve Working Equitation

ikonka

V České republice se letos v září uskuteční mistrovství Evropy v disciplíně Working Equitation. Jedním z kvalifikačních závodů byl Czech Working United v Královicích u Slaného. Vítězkou hlavní kategorie Master se stala Lisa Ennsmann z Rakouska.
04.06.2024 11:05  |  Autor: Šárka Mrázek Kopecká, Tereza Slabá  |  Foto: Kateřina Vojáčková, poskytl Working Equitation ČR, z.s.  |  Rubrika: Ostatní  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 
Letošní ročník mezinárodních závodů Czech Working United v disciplíně Working Equitation byl mezinárodní asociací WAWE schválen jako kvalifikační závod pro mistrovství Evropy, které se bude koncem září konat ve středočeském areálu LOWE Obořiště.
 
Mítinku v Královicích u Slaného se zúčastnilo celkem 52 jezdců, z nichž se přesně polovina snažila v kategorii Masters o pokoření kritérií pro účast na evropském šampionátu. 
 
První soutěž byla vypsána ve středně obtížné úrovni pro juniory a děti. V této soutěži zvítězila Alexandra Typoltová, která portugalského rozhodčího Antónia Vicente ohromila rychlou a precizně zajetou jízdou při speed testu. Ani velcí koně na ponyho Urwins Jaffa nestačili. Druhé místo brala Tereza Kropáčová s valachem Royal Rebel a třetí místo si domů odvezla Anna Wolfová a Nitu.
 
Střední třídu seniorů ovládla Barbora Pleskačová na koni Royal Rebel, druhé místo si odváží polská závodnice Weronika Kicińska s koněm Deltas Cat a třetí místo vybojovala Lenka Fousová s Moccachinem.
 
Pokročilou třídu ovládla německá jezdkyně a účastnice mistrovství Evropy z roku 2016 Ilka Schönberger-Skiba s koněm Jiang Jun HP, druhé místo též putuje do Německa. Zasloužila se o něj jezdkyně Katja Lauer na koni Martini. Třetí příčka zůstává v České republice, a to díky Adéle Brychcínové, která sedlala svého partnera z mistrovství světa 2023 Maltése.
 
Nejvyšší třída Master byla do posledního testu napínavá. Podmínky pro závod nebyly kvůli výraznému dešti zrovna ideální, proto rozhodovaly i ty nejmenší detaily a závod prověřil důvěru koně ve své jezdce. Mnozí by účast za těchto podmínek zrušili, ale workingoví jezdci i koně se nevzdali a bojovali do konce.
 
Boj nakonec po bravurně zajetém speed testu vyhrála rakouská jezdkyně Lisa Ennsmann na koni Fiorentino. Vítězka testu ovladatelnosti Diana Wader skončila po testu rychlosti s koněm Encantador Caniceir na konečném druhém místě. Třetí místo obsadil španělský jezdec Victor Manuel Richarte Sirvent s koněm Fabuloso de SR. 
 
Radost z výsledku neměli jen ti, kteří vystoupili na stupně vítězů, ale i ti, kteří pokořili limit pro kvalifikaci na již zmiňované mistrovství Evropy 2024. „Za organizátory bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakkoliv na této akci podíleli. I přes nepřízeň počasí to byl velmi úspěšný víkend a mnozí zahraniční jezdci si celou organizaci pochvalovali,“ uvedla Šárka Mrázek Kopecká z pořadatelského týmu Working Equitation ČR.
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE