V Královicích proběhla kvalifikace mistrovství Evropy ve Working Equitation

V České republice se letos v září uskuteční mistrovství Evropy v disciplíně Working Equitation. Jedním z kvalifikačních závodů byl Czech Working United v Královicích u Slaného. Vítězkou hlavní kategorie Master se stala Lisa Ennsmann z Rakouska.
04.06.2024 11:05  |  Autor: Šárka Mrázek Kopecká, Tereza Slabá  |  Foto: Kateřina Vojáčková, poskytl Working Equitation ČR, z.s.  |  Rubrika: Ostatní  |  FANCLUB  |  APLIKACE

Letošní ročník mezinárodních závodů Czech Working United v disciplíně Working Equitation byl mezinárodní asociací WAWE schválen jako kvalifikační závod pro mistrovství Evropy, které se bude koncem září konat ve středočeském areálu LOWE Obořiště.

Mítinku v Královicích u Slaného se zúčastnilo celkem 52 jezdců, z nichž se přesně polovina snažila v kategorii Masters o pokoření kritérií pro účast na evropském šampionátu.

První soutěž byla vypsána ve středně obtížné úrovni pro juniory a děti. V této soutěži zvítězila Alexandra Typoltová, která portugalského rozhodčího Antónia Vicente ohromila rychlou a precizně zajetou jízdou při speed testu. Ani velcí koně na ponyho Urwins Jaffa nestačili. Druhé místo brala Tereza Kropáčová s valachem Royal Rebel a třetí místo si domů odvezla Anna Wolfová a Nitu.

Střední třídu seniorů ovládla Barbora Pleskačová na koni Royal Rebel, druhé místo si odváží polská závodnice Weronika Kicińska s koněm Deltas Cat a třetí místo vybojovala Lenka Fousová s Moccachinem.

Pokročilou třídu ovládla německá jezdkyně a účastnice mistrovství Evropy z roku 2016 Ilka Schönberger-Skiba s koněm Jiang Jun HP, druhé místo též putuje do Německa. Zasloužila se o něj jezdkyně Katja Lauer na koni Martini. Třetí příčka zůstává v České republice, a to díky Adéle Brychcínové, která sedlala svého partnera z mistrovství světa 2023 Maltése.

Nejvyšší třída Master byla do posledního testu napínavá. Podmínky pro závod nebyly kvůli výraznému dešti zrovna ideální, proto rozhodovaly i ty nejmenší detaily a závod prověřil důvěru koně ve své jezdce. Mnozí by účast za těchto podmínek zrušili, ale workingoví jezdci i koně se nevzdali a bojovali do konce.

Boj nakonec po bravurně zajetém speed testu vyhrála rakouská jezdkyně Lisa Ennsmann na koni Fiorentino. Vítězka testu ovladatelnosti Diana Wader skončila po testu rychlosti s koněm Encantador Caniceir na konečném druhém místě. Třetí místo obsadil španělský jezdec Victor Manuel Richarte Sirvent s koněm Fabuloso de SR.

Radost z výsledku neměli jen ti, kteří vystoupili na stupně vítězů, ale i ti, kteří pokořili limit pro kvalifikaci na již zmiňované mistrovství Evropy 2024. „Za organizátory bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakkoliv na této akci podíleli. I přes nepřízeň počasí to byl velmi úspěšný víkend a mnozí zahraniční jezdci si celou organizaci pochvalovali,“ uvedla Šárka Mrázek Kopecká z pořadatelského týmu Working Equitation ČR.