ŽIVĚ: 26. a 27.6. CDI Brno, 27.6. dostihy Chuchle, skoky MJP Martinice
reklama 11D

reklama

Světový pohár v Chuchli zahájen. Čtvrteční Diamond Tour vyhrál Voorn

 29.04.2021 21:00 | AUTOR: Kateřina Návojová

ikonka

Ve čtvrtek 29. dubna odstartoval v pražské Velké Chuchli Světový pohár v parkurovém skákání CSI2*-W Prague Arena. Soutěžilo se bezmála dvanáct hodin a na programu bylo celkem pět soutěží. Úvodní část Diamond Tour vyhrál Nizozemec Vincent Voorn.

reklama 12B

 
Hlavní soutěží úvodního dne parkurového mítinku CSI2*-W Prague Arena byla Diamond Tour CPI Property Group. Celkem sedmnáct dvojic si poradilo s připraveným parkurem na výškách 140/145 centimetrů bezchybně. 
 
Nejrychlejší z nich byl reprezentant Nizozemska Vincent Voorn s valachem Vip des Lacs, který cílem projel v čase 70,63 sekundy. 0 32 setin sekundy pomalejší výkon zajistil druhé místo argentinskému zástupci Richardu Kierkegaardovi s valachem Contiki. Elitní trio uzavřel Andrius Petrovas, který navázal na vítězství v předcházející soutěži CSI2* Silver Tour. Tentokrát sedlal valacha Zwarovski Z.
 
Z 65 startujících dvojic si čisté konto udržely i tři české. Nejlepší výkon z domácích jezdců podal Vladimír Tretera, který s klisnou Glierite dokončil v čase 79,60 vteřiny a skončil jedenáctý. Nulu na bodové konto si zapsala i Anna Kellnerová s Catch Me If You Can Old a Tereza Svobodová s Kleiner Lordem 16.
 
V nejtěžší čtvrteční soutěži činily jezdcům a koním problémy především dva poslední skoky. Mnoho nadějí na pěkné umístění překazila poslední překážka v barvách české vlajky, která tradičně některým koním dělá problémy. Chybovala zde např. i česká reprezentantka Emma Augier de Moussac, která s klisnou Rubio Monocat Electric zajela velmi rychlou jízdu. Nebýt shození na poslední překážce, patřila by česká jezdkyně mezi nejlepší. Její čas byl dokonce o něco lepší, než měla vítězná dvojice. Chyby na předposledním oxeru pak byly způsobeny spíše kratšími riskantnějšími nájezdy. 
 
Úvodní závodní den CSI2*-W Prague Arena 2021 proběhlo pět soutěží. Ve dvou případech zněla arénou česká hymna. Nejprve to bylo zásluhou Anny Marie Vítek v sedle ponyho Mateo Di Belle, která zvítězila při CSI1* Small Tour. Druhé vítězství se zrodilo v soutěži CSI1* Big Tour díky Vladimíru Malákovi s valachem Zarthago Br Z. 
 
V pátek sportovní program začíná v 8:45 hodin ráno a nachystány jsou čtyři soutěže. Druhá část Diamnod Tour začíná v 14:30 hodin. Kompletní výsledky, stránku s on-line přenosem a další informace najdete na adrese www.csi-praguearena.com. 
 
Foto Kateřina Návojová, CSI2*-W Prague Arena


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace