Start dostihové sezony v Česku se posouvá. První dva dny budou zrušeny

 12.03.2020 17:27 | AUTOR: Martin Cáp |
MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA

ikonka

Vyhlášení nouzového stavu znamená nejen nutnost posunout začátek dostihové sezony, ale v praxi také znemožnění startů českých koní v zahraničních dostizích. Jockey Club svolal krizovou schůzku se závodišti, na níž se bude řešit další postup.


Začátek dostihové sezony 2020 v České republice se posouvá. Kvůli vyhlášení nouzového stavu se neuskuteční první dva plánované mítinky 5. dubna ve Velké Chuchli a 11. dubna v Mostě. O dalším postupu bude Jockey Club ČR jednat s pořadateli příští týden. Dostihová autorita to uvedla na svém webu.
 
Vláda vyhlásila nouzový stav kvůli šíření nákazy Covid-19 ve čtvrtek odpoledne, a to na dobu 30 dnů. Součástí nově oznámených opatření je zákaz sportovních akcí s účastí více než třiceti osob. “Z toho je patrné, že budou zrušeny dva první dostihové dny 5. 4. v Praze – Velké Chuchli a 11. 4. v Mostě,” uvedl Jockey Club ČR.
 
Vláda zároveň zakázala českým občanům vycestovat do rizikových oblastí, což v praxi znamená i zákaz pro tuzemské trenéry cestovat s koňmi do Německa, Francie a dalších rizikových oblastí. Ministerstvo zahraničních věci shrnuje podrobnosti na tomto odkazu.
 
Jednání se zástupci pořadatelů proběhne 18. března, Jockey Club ČR bude o situaci průběžně informovat na svých internetových stránkách.
 
 
Ilustrační foto: Václav Volf, fotovolf.com
K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace