reklama 11D

Stanice pro koně v nouzi bude mít brzy díky sbírce opravenou střechu

 28.03.2022 10:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
DOPORUČUJEME

ikonka

Od ledna probíhala prostřednictvím crowdfundingové platformy Donio.cz sbírka na opravu střechy pronajaté stodoly, kterou využívá Stanice pro koně v nouzi v Třanovicích u Frýdku-Místku. Původní cílová částka byla překročena o 10.000 korun.

reklama 12B

 
Petra Kaločová provozuje u Frýdku-Místku Stanici pro koně v nouzi již bezmála čtrnáct let. Do svého netradičního „koníčka“ investuje téměř všechny peníze, které vydělá provozováním internetového obchodu s jezdeckými potřebami. Ne vždy to však stačí. Proto se obrátila v polovině ledna na veřejnost s prosbou o příspěvky na opravu pronajaté stodoly.
 
„Na stodole, kterou využívají koně jako volné ustájení a je součástí pastviny, tudíž má pro mou stanici veliký význam, nám vítr minulý rok sebral kus střechy. Od té doby každý větší vítr tu střechu ničí více a více. Je to stará cihlová stodola a tím, že postupně dochází k demolici střechy, tak zatéká i do obvodových zdí. Vzhledem k tomu, že ta stodola není úplně v top kondici, tak si myslím, že je to otázka nějakého času a šla by k zemi, což mi přijde jako strašná škoda,“ uvedla tehdy v rozhovoru pro EquiRadio. „Všechny mé prostředky jdou do krmení a léčby koní, k tomu mám tři děti, takže není úplně v mých silách vytvořit finanční rezervu k tomu, abych tu střechu opravila.“
 
Oprava střechy by měla stát 120 tisíc korun. „Pokud se ve sbírce vybere více peněz a stodola bude mít opravenou střechu, použiji peníze navíc na vývoz hluboké podestýlky z této stodoly, jelikož to již ručně těžko zvládám. Dále pak případně na opravu dřevěných vrat stodoly, které využívám hlavně na Silvestra, když je nutné koníky zavřít, aby neutekli a nezranili sebe nebo někoho jiného,“ doplnila v lednu Petra Kaločová. Díky 245 dárcům se na kontě sešlo 138.155 korun, přičemž původní cílová částka byla 128.936 korun. 
 

Psali jsme: Co vydělám, dám do koní, říká provozovatelka Stanice pro koně v nouzi

 
„Chtěla bych velice moc poděkovat všem lidem, kteří svým finančním příspěvkem, sdílením, či hezkým slovem podpořili Stanici pro koně v nouzi z.s. a prostřednictvím sbírky na Donio.cz dokázali vybrat cílovou částku na opravu střechy koním. Jménem všech koní, kteří zde kdy prošli, a ještě projdou, děkujeme! S potěšením můžu oznámit, že oprava střechy byla zahájena, díky Vám – dobrým lidem. Za zaslané peníze – od Vás dárců – se také podařilo nejen opravit vrata, ale zbudovat úplně nová vrata, na zavírání, na petlici, prostě dokonalá. Takže už nám neprší do střechy a také můžeme koně v případě potřeby zavřít. Jste úžasní,“ nešetří vděčností Petra Kaločová v aktuálním rozhovoru pro EquiRadio.
 
„Po dobu sbírky jsem dostala mnoho mailů, byla jsem velice mile překvapena, jakou odezvu sbírka měla. Nesetkala jsem se téměř s žádným negativním komentářem, což je v této době velmi pozitivní. Sbírka přinesla nejen peníze na opravu střechy a vrat, ale také nové příběhy, které nás čekají. Budeme přijímat nové koníky, kteří nás potřebují a jejich příběhy budeme poté uveřejňovat, jelikož jim po vyléčení budeme hledat nové domovy,“ dodala Petra Kaločová.
 
Foto: poskytla Petra Kaločová


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE