reklama 11D

reklama

SP Lipsko: Chardon předjel Exella. Jeho prvenství v žebříčku neohrozil

 19.01.2020 21:05 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

Deváté kolo Světového poháru ve spřežení se postaralo o pořádný rozruch. V závěrečném dílu seriálu se podařilo Nizozemci Bramu Chardonovi předjet světovou jedničku Boyda Exella. Ve vedení žebříčku však nadále setrval téměř neporazitelný Australan.

reklama 12B
Závěrečné deváté kolo halového Světového poháru čtyřspřeží proběhlo v polovině ledna v rámci veletrhu Partner Pferd v Lipsku. První rozjížďka se konala již v pátek těsně před půlnocí, v níž dle očekávání zvítězila světová jednička, australský reprezentant Boyd Exell.
 
Nedělní soutěž, která rozhodovala o získání bodů do žebříčku Světového poháru, však přinesla adrenalinové překvapení. Nizozemec Bram Chardon nastavil výsledkem 140,49 laťku opravdu vysoko a poslední startující Boyd Exell na ni již nedosáhl. Chyběly mu necelé dva body. Třetí místo získal Chardonův krajan Koos de Ronde s výsledkem 155,07.
 
Závěrečný Chardonův triumf však Exellovo prvenství v žebříčku Světového poháru neohrozilo. Australanovi zůstává v čele tříbodový odstup od druhého Brama Chardona. Ex aequo třetí jsou Nizozemci Ijsbrand Chardon a Koos de Ronde. Finálový souboj proběhne ve dnech 7. až 9. února ve francouzském Bordeaux.
 
Kompletní výsledky najdete na TOMTO ODKAZU, aktuální žebříček Světového poháru ZDE.
 
Ilustrační foto FEI/Dirk Caremansreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace