ŽIVĚ dostihy, working equitation, klusáci, chladnokrevníci, paravoltiž
reklama 11C

Nezapomenutelný kůň? Jednoznačně Chakito, ujišťuje Karolína Dvořáková

 17.11.2021 06:30 | AUTOR: Vojtěch Kroupa

ikonka

Dvojice Karolína Dvořáková a oldenburský valach Chakito letos vybojovala mistrovský titul v kategorii mladších juniorů. To ovšem nebyl jejich jediný úspěch. I o těch dalších Karolína vypráví v rozhovoru a blíže charakterizuje svého životního koně.

reklama 12C

Při otázce na nezapomenutelného koně v případě Karolíny Dvořákové bylo hned jasné, o koho se jedná. Toto označení si vysloužil oldenburský valach Chakito, jenž se narodil v roce 2009. Potomek legendárního hřebce Chacco-Blue sbírá úspěchy v sedle se svou jezdkyní již několik sezon. V té letošní se sehrané dvojici podařilo vybojovat mistrovský titul v kategorii mladších juniorů a v druhé polovině listopadu spolu budou startovat v O2 areně při Prague Playoffs 2021. 
 
Proč je vaším nezapomenutelným koněm právě Chakito? 
Mám s ním na kontě už opravdu hodně úspěchů. Už když jsem si ho zkoušela poprvé, tak to hned fungovalo a bylo jasné, že naše spojení bude výjimečné. Poté měl bohužel zdravotní problémy a musel mít roční sportovní pauzu. Tím pádem jsem si Chakita pořídili až s ročním odstupem po prvním zkoušení a teprve až poté jsme spolu začali závodit. 
 
Jak jste vůbec narazila na takto schopného koně? 
Už odmalička jsem dojížděla do stáje k sestrám Vojtkovým a Chakita jsem pozorovala už v té době. Párkrát jsem si na něj měla možnost jen tak pro radost sednout v době, když ho jezdila Bára Vojtková. To jsem ještě netušila, že bude jednou můj. 
 

Psali jsme: Šťovíčková: Bylo to něco nevídaného. Koupě El Rocca byla jasná volba

 
Provázely vás v průběhu společných začátků nějaké komplikace? 
Myslím, že nic výrazně komplikovaného na začátku nebylo. Chakito je naprosto skvělý valach, snaží se mi se vším pomoci a z problémů mě vždy vytáhnout. 
 
Můžete nám přiblížit jaká je jeho povaha a kterými vlastnostmi disponuje? 
Velmi rychle jsme se spolu sehráli. To bude pravděpodobně způsobené tím, že je to skutečně velmi přátelský tvor, někdy až moc. Svou povahou si je schopen získat všechny kolem sebe a je hodně přítulný. Má také velmi rád jídlo a všechno, co může okusovat. 
 
V čem konkrétně vás tento kůň zdokonalil a posunul jezdecky dál? 
Zdokonalil mě ve spoustě ohledech. Určitě mi pomohl dostat se v parkurových soutěžích na vyšší úroveň. Poprvé jsem s Chakitem startovala ve vyšších soutěžích a svou velikou snahou mi dodával sebedůvěru a jistotu. 
 
Kterých společných úspěchů si vážíte nejvíce? 
Jelikož je obdařen kvalitním pohybem a stylem skoku, tak jsem s ním několikrát vyhrála ve stylových soutěžích a přidali jsme i nespočet vítězství v seriálu Czech Junior Cup. První větší úspěch přišel při dětském mistrovství ve Zduchovicích, při němž jsme skončili na hezkém čtvrtém místě. Letos se nám velmi dařilo ve zmiňovaném Czech Junior Cupu a poté jsme získali mistrovský titul mezi mladšími juniory v Chuchle Areně v Praze. 
 
Foto: Jan Vlček – Equifo, Patricie Mazuchová / poskytla Karolína Dvořáková


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE