Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11D

reklama

Mr Right řádil jako zamlada, Kocman v Mostě předvedl ideální záskok

 30.08.2020 20:00 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Šampion sprinterů Mr Right potvrdil pověst milovníka mostecké dráhy a hravě si porazil s listed umístěným Power Jackem. Nedělní špičkově obsazený mítink byl plný zajímavých momentů. Překážkám kraloval Josef Váňa, Michal Hrouda se stal žokejem.

reklama 12A
Ve Svatováclavské ceně zvítězil už před třemi lety, na jedničkové úrovni se prosazuje pravidelně a dvakrát byl vyhlášen šampionem českých sprinterů. Když se však Mr Right v neděli prohnal v cílové rovině kolem bojujících soupeřů a podruhé v kariéře ovládl tradiční sprinterský vrchol v Mostě, byl to bezesporu jeden z největších úspěchů jeho bohaté kariéry.
 
Osmiletý matador stáje Dr. Charvát v nabitém poli 99. Vršanské uhelné Svatováclavské ceně tentokrát nebyl favoritem. Největší pozornost byla upřena na třetího z německého listed Power Jacka, kterého trenér Bohumil Nedorostek vyslal na generálku před plánovaným zářijovým startem v Leram EJC Million. Německý ryzák měl optimální průběh z páté pozice, ale ve finiši neměl nejvýraznější koncovku a nakonec dosáhl jen na čtvrtou příčku.
 
Naopak s Mr Rightem měl žokej Jan Verner plné ruce práce už v oblouku. Jakmile svěřence Františka Holčáka pustil na špici, valach hravě odskočil a v klidu si doběhl pro své patnácté vítězství.
 

Čtěte také: Ideal Approach šokoval Düsseldorf, Subway Dancer šestý v Deauville

 
Druhý Manoamano sledoval Mr Righta s odstupem tří délek, třetí příčku bral jeho stájový kolega Lexceed. Na tabuli se vešla ještě pátá Manolla, zatímco v Česku debutující tříletek Matello uzavřel doběh na jedenáctém místě.
 
Jan Verner slavil v neděli jedničkové double, neboť odjezdil i vítězku Velké letní ceny Ústeckého kraje. Tou se stala start - cíl jdoucí Maverana v barvách MUDr. Evy Nieslanikové, která jistým trumfem proti starším hvězdám Portorikosovi a Darkolvovi znovu potvrdila kvalitu tříletého ročníku.
 
Do Českého derby přihlášený Kenshibu, podle svého současného handicapu prozatím druhý kůň pod čarou, cválal dlouho vzadu. Ve finiši se však začal přibližovat nejlepším a cílem proběhl na pátém místě, půl délky za čtvrtým Bob Heartem a 5 3/4 délky od Maverany.
 
Tříletého vítěze měla i dvojková Cena Hospodářské komory na 1400 metrů. Valach Spencer, kterého Ingrid Janáčková Koplíková nasedlala Jaroslavu Línkovi, prokázal při svém třetím letošním úspěchu opět rezervy. Tentokrát jistě o 2 délky zdolal Dark Absolu, třetí finišoval slovenský Wirrwarr.
 
Suverénní Angkor Wat, novopečený žokej Hrouda
 
Překážkovou část mosteckého programu zcela ovládli jezdec Jakub Kocman, trenér Josef Váňa a stáj Joly. V malém poli Velké mostecké steeplechase splnil roli favorita sedmiletý Dusigrosz, který se za posledním skokem dotáhl na dlouho vedoucího Lad Ina a dominoval o 3 1/2 délky. Daleko za nejlepší dvojicí doběhl třetí Street Singer.
 
Kocman, který na Váňových koních zaskočil za zraněné stájové žokeje Jana Kratochvíla a Josefa Bartoše, se radoval i v rámcové Ceně statutárního města Teplice. Druhý z loňského Českého derby Angkor Wat měl převahu od startu až do cíle a svůj první překážkový triumf završil zadrženě o 12 délek.
 

Čtěte také: Lesk a smutek čtvrté kvalifikace. Sottovento udělal další krok k Velké

 
Dostih s prodejními podmínkami na 1600 metrů se stal kořistí pětiletého Sicialian Rocka s Davidem Liškou, mezi dvouletými se při druhém startu vymanila z řad nezvítězivších česká odchovankyně Kanada, sestra výborných Krasavy a Kristiana.
 
Neméně zajímavá však byla i tečka deštivého mosteckého odpoledne. V sedle tříleté hnědky Marjaneh se na závěr programu dočkal padesátého vítězství a titulu žokeje Michal Hrouda.
 
 
Foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČR


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace