Mistrovství světa v Herningu na Jezdci.cz: voltiž, drezura, skoky
reklama 11A

reklama

Miloslav Příhoda: Jsme v půli cesty na OH, to nejtěžší nás teprve čeká

 30.01.2020 07:50 | AUTOR: Pavlína Záhorová |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Miloslav Příhoda sám sebe označil obyčejným klukem z vesnice, a právě z něho se nyní postupně stává celebrita nejen ve světě jezdeckého sportu. Na galavečeru ČJF si převzal titul Jezdec roku 2019 a krátce nato poskytl exkluzivní rozhovor pro EquiTV.

reklama 12A

 
Držitel titulu Jezdec roku 2019 ve všestrannosti Miloslav Příhoda poskytl krátce po slavnostním ceremoniálu České jezdecké federace exkluzivní rozhovor pro internetovou televizi EquiTV. "Jsem nadšený nejen ze získání titulu, ale z průběhu celé sezony, která se povedla nad očekávání. To, že se nám podaří kvalifikovat na olympijské hry, nečekal nikdo z našeho týmu ani z okolí," řekl jedním dechem hned v úvodu.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Miloslav Příhoda: Ferreolus je moc chytrý kůň. Ještě nedosáhl maxima

 
Miloslav Příhoda si aktuálně na maximum užívá euforii spojenou s olympijskou kvalifikací, zároveň si je však vědom, jak náročné to ještě bude. "Stále jsme jen v půli cesty. Kvalifikace i nominační kvóty jsou splněné a nyní máme před sebou půlroční přípravu na samotnou olympiádu. Vlastně vůbec nevím, do čeho jdu. Pokud se chystám na velké čtyřhvězdové závody, už zhruba tuším, co mě bude čekat. Ale na olympiádu jsem kvalifikovaný poprvé. Navíc podmínky v Tokiu budou nesmírně obtížné jak pro jezdce, tak pro koně. Čeká nás tedy teď ta nejnáročnější část cesty za pěti kruhy. Doufám, že nám vydrží zdraví a už se těším, až bude tohle všechno za námi, kůň bude v letadle a my si budeme moct užít atmosféru olympijských her," přiznává.
 
Během rozhovoru označil reportér EquiTV Aleš Suchánek Miloslava Příhodu olympionikem, na to však jezdec velmi rychle zareagoval slovy: "Zatím bych se nerad nazýval olympionikem, spíše takovým kvalifikantem. Olympionikem se budu moct označit až v okamžiku, kdy se mi podaří v této soutěži odstartovat a doufám, že i dokončit. Je to strašně dlouhá cesta a dětský sen nejen můj, ale všech sportovců. Jsem opravdu moc rád, že jsem měl štěstí potkat toho správného koně a tým lidí, kteří dali šanci klukovi z vesnice a pomohli mu splnit sen. Snad to celé bude vzkazem pro další jezdce, že i obyčejní lidé mohou dosáhnout svých snů a cílů."
 

PSALI JSME: Olympiáda je téměř v kapse. Miloslav Příhoda už jen čeká na konec roku

 
Titul Koně roku 2019 získal zároveň svěřenec Miloslava Příhody, valach Ferreolus. "Jezdectví je především o souladu mezi koněm a jezdcem, a troufnu si říct, že právě to u nás funguje na sto procent. Díky tomu jsme schopní spolupracovat už od jeho raných let, kdy začal se mnou v sedle závodit. Ferreolus je navíc velmi pracovitý a inteligentní a díky tomu všemu jsme schopní podávat takové výkony," prozradil pro televizi EquiTV Miloslav Příhoda.
 
Foto archiv Miloslava Příhody a Kateřina Návojováreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace