ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11A

reklama

Zuzana Zelinková: Držím palce Kamilu Papouškovi, je to týmový hráč

 29.01.2020 06:30 | AUTOR: Pavlína Záhorová |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Jedním z potenciálních členů českého olympijského týmu je jezdkyně Zuzana Zelinková, která při galavečeru ČJF převzala ocenění Kůň roku 2019 za svého svěřence, hřebce Caleriho. V exkluzivním rozhovoru pro EquiTV prozradila další plány do roku 2020.

reklama 12D

Česká reprezentantka Zuzana Zelinková aktuálně zažívá emocemi velmi nabité období a užívá si jej plnými doušky. Krátce po tom, co se dozvěděla, že byla českému týmu uznána kvalifikace na olympijské hry v Tokiu, převzala za svého sportovního partnera, hřebce Caleriho, ocenění České jezdecké federace Kůň roku 2019. "Chtěla bych poděkovat za to, že Caleri tuto cenu získal, určitě si ji zaslouží. Byli jsme u toho, když v roce 2014 český tým poprvé vyhrál v Poháru národů a nyní jsme součástí týmu, který se kvalifikoval na olympiádu," vzpomíná Zuzana.
 
"Euforie je stále veliká a člověku pomalu začíná docházet, čeho vlastně český jezdecký sport dosáhl. Ať už na olympiádu pojede kdokoliv, doufám, že to budou ti tři, respektive čtyři nejlepší, které má České republika k dispozici, a že podají co nejlepší výkon. Stejně tak doufám, že se nám podaří kvalifikovat za čtyři roky na další olympiádu a budeme moct těžit ze zkušeností tohoto roku."
 
Dalo by se čekat, že informace o olympijské účasti zásadně ovlivní přípravy na rok 2020. Caleri a Zuzana Zelinková se však budou držet původního plánu. "Přiznám se, že jsme Calerimu plán příliš neměnili. Platí tedy, že v březnu pojedeme na kondiční závody v Itálii, poté nás čekají troje či čtvery větší závody. Jde o to udržet Caleriho v nejlepší formě, a to jak fyzické, tak i psychické, což platí samozřejmě i pro mě. Týkat se nás budou také speciální záležitosti spojené s olympiádou, jakými jsou antidopingový program, focení a další, to jediné bude trochu nové," prozradila pro EquiTV.cz Zuzana.
 

ČTĚTE TAKÉ: Zelinková: Před čtyřmi lety jsem plakala zklamáním, teď brečím štěstím

 

Velkou nástrahou bude v Tokiu nejen pro české koně extrémní počasí, kdy na období olympiády je hlášeno 38 až 40 stupňů v noci a k tomu devadesáti procentní vlhkost, potvrdila Zuzana Zelinková. Na otázku, zda považuje vlastní účast na olympiádě jako téměř jistou, reagovala následně: "Vnímám to spíše týmově. Určitě bych nemluvila o tom, že já pojedu na olympiádu. Pokud se tak stane, budeme muset nejdříve potvrdit formu. Myslím, že nakonec budeme rádi, když dáme dohromady čtyři jezdce a koně, kteří budou moct v té nejlepší možné formě odcestovat do Tokia. To bude největší výzva tohoto roku," říká a na závěr dodává: "Moc držím palce Kamilu Papouškovi s Warnessem. Warness ukázal, že je velmi schopný a charakterní kůň, a Kamil je týmový hráč, který pro to udělá maximum a je schopný se takové akce zúčastnit."
 
Ilustrační foto archiv Jezdci.czreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace