EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11A

reklama

ME pony 2021: Drezuru ovládly Němky, parkury pod taktovkou Francouzů

 15.08.2021 16:02 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Strzegom hostila evropský šampionát pro jezdce na pony. Konal se ve dnech 11. až 15. srpna a o medaile se jelo tradičně ve třech olympijských disciplínách. Drezuru zcela ovládly Němky, na parkurech i v soutěžích všestrannosti zářily barvy Francie.

reklama 12C

 

V neděli 15. srpna vyvrcholilo v polské Strzegomi, už bez účasti českých reprezentantů, mistrovství Evropy pony. 
 
Drezurní soutěže zcela ovládly členky německé výpravy. Ve čtvrtek 12. srpna si dojely pro zlato v soutěži týmů. O tři dny později vybojovaly německé jezdkyně také zlato a stříbro ve finále jednotlivců. Mistryní Evropy se stala Rose Oatley na Daddy Moon, která zajela Freestyle za 89,700 procent. O 4,5 procenta méně měla její kolegyně Antonia Roth s Daily Pleasure. Bronz putuje do Dánska zásluhou dvojice Sophia Boje Obel Jorgensen a Adriano B. 
 

Psali jsme: Češky dvanácté v týmech na ME pony. Nejlépe si vedla Anna Procházková

 
Ve všestrannosti, kde Česká republika zastoupení neměla, dominoval francouzský tým. A také individuální zlato získala francouzská reprezentantka Mae Rinaldi s hřebcem Boston du Verdon. Druhý dojel Ir Ben Connors v sedle hnědáka Cornafest Fred a třetí místo obsadila Holanďanka Sophie Weening s Hip Hopem.
 
Francie slaví vítězství i v soutěži družstev v parkurovém skákání. Stříbro získal tým Nizozemí a třetí místo obsadili Norové. Navíc i v individuálním šampionátu zářily francouzské barvy. Zlatou medailistkou je Jeanne Hirel, jež v sedle poníka Vedouz de Nestin neudělala jedinou chybu v průběhu celého mítinku. Stříbro bere další Francouzka Marie Ann Sullivan s Kenem van Orchid. Bronz vybojovala v rozeskakování nizozemská dvojice Siebe Leemans a Voodstock de L´astree.
 
Foto: Lukasz Kowalski / FEI


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace